برگزاری کارگاه آموزشی خبرنویسی در بستر وب (ژورنالیسم آنلاین) در مرکز قزوین
کارگاه آموزشی خبرنویسی در بستر وب ویژه خبرنگاران و دبیران خبر، 5 تا 7 اسفندماه، به مدت 24 ساعت و با حضور مدرس کارگاه آقای حجت ­ا... کمیجانی در مرکز قزوین در حال برگزاری است.

     هدف از برگزاری این کارگاه آشنایی فراگیران با تنظیم و انتشار اخبار در بستر وب و در اپلیکیشن­های موبایلی است.

     با توجه به اقدام اخیر خبرگزاری سازمان مبنی بر فعال نمودن سایت­های مراکز و بارگذاری مستقیم خبر در مراکز، نقصان عملکردی خبرنگاران و دبیران خبر از لحاظ محتوایی و انتخاب فیلم و عکس­های غیرمرتبط با موضوعات خبری و همچنین گاهی طولانی نوشتن متن و سایر موارد شناسایی شده و نبود دانش و مهارت کافی دست اندرکاران خبر، مشکلات جدی در خصوص تولید و تنظیم اخبار در محیط وب ایجاد کرده است و ضروری است دبیران و خبرنگاران مراکز استان­ها آموزش­های لازم در این زمینه را فرا گرفته و در تهیه اخبار سایت­ های مراکز بکار گیرند و نیز سردبیران خبر با الزامات و امکانات خبرنویسی در بستر وب برای نظارت در این حوزه آشنایی پیدا کنند.

     فراگیران در این کارگاه با مفهوم کلی تنظیم و انتشار اخبار در محیط وب و اپلیکیشن­های موبایلی، تیتر و لیدنویسی در محیط وب، انواع تیترها و لیدها، بک ­گراندها، ساخت کلید واژه برای اخبار الکترونیکی، انتشار عکس و فیلم در محیط وب و اپلیکیشن­های موبایلی، ایجاد لینک در وب، جستجوی اخبار الکترونیکی در محیط وب آشنا می­شوند.

 

پیوستها

تاریخ انتشار: یکشنبه 6 اسفند 1396