آموزش سازمان در خدمت سلامت نظام اداری
دوره آموزشی نظام رسیدگی به تخلفات اداری با هدف ارتقای سلامت نظام اداری از طریق افزایش دانش و تغییر نگرش نسبت به تخلفات اداری و حرکت به سوی بهبود و تعالی فردی طراحی شده است و با همکاری دفتر هماهنگی هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری سازمان از تاریخ 98/03/01 تا 98/03/21 به مدت 16 ساعت به صورت مجازی در مرکز آذربایجان شرقی در حال برگزاری می­ باشد.

در این دوره آموزشی تعداد 51 نفر از مدیران و کارمندان شاغل در مرکز آذربایجان شرقی حضور دارند و محتوای آموزشی آن توسط آقای حسن بهروز و حسين شريفي تدریس می‌شود و شرکت در آن برای افراد تعیین شده الزامی می‌باشد.

یکی از راه‌های افزایش سلامت نظام اداری در دستگاه‌های اجرایی آگاهی مدیران، مسئولین، کارشناسان و کارکنان آن دستگاه از قوانین، مقررات، بایدها و نبایدهای نظام اداری و آشنایی آنان با حقوق و تکالیف قانونی حاکم بر آن دستگاه می‌باشد. سازمان صدا و سیما نیز به‌عنوان دانشگاه عمومی و تأثیرگذارترین دستگاه فرهنگی در همه عرصه‌های زندگی مردم در داخل و خارج از کشور از این قاعده مستثنی نبوده و به ‌منظور جلوگیری از بروز هرگونه تخلف در سازمان و سلامت نظام اداری آن، آشنایی مدیران و کارمندان رسانه ملی با قوانین و مقررات مربوط امری ضروری و اجتناب ناپذیر است. علاوه بر این طراحی و اجرای این دوره منجر به آشنایی کارمندان و مدیران با حقوق و تکالیفشان می شود و فضایی را برای یک محیط کاری سالم با کارمندان و مدیرانی پویا فراهم می آورد.

 فراگیران در این دوره آموزشی با مباحثی نظیر: قوانین و مبانی تشکیل هیأت‌ها، ساختار حوزه رسیدگی به تخلفات اداری، مفاهیم و تعاریف، عناوین تخلفات اداری، عناوین مجازات‌ها، سیر مراحل رسیدگی به تخلفات اداری، حقوق متهمین در سیر مراحل رسیدگی به تخلفات اداری و ويژگي‌هاي سيستم انضباطي مؤثر آشنا می­شوند.

شایان ذکر است این دوره آموزشی برای همه مدیران و کارمندان سایر مراکز و معاونت‌ها نیز برگزار خواهد شد.

 

تاریخ انتشار: یکشنبه 12 خرداد 1398