برگزاری کارگاه آموزشی«شیوه‌های نظارت و بازرسی» در مرکز آموزشی امام رضا (ع)
کارگاه آموزشی شیوه‌های نظارت و بازرسی با هدف توانمندسازی بازرسان سازمان به شیوه‌های نوین بازرسی برای تحقق نتایج درست و دقیق در بازرسی از تاریخ 98/05/16 تا 98/07/3 به مدت 21 ساعت در مرکز آموزشی امام رضا (ع) در حال برگزاری می­باشد.

در این کارگاه آموزشی تعداد 12 نفر از كارشناسان اداري، كارشناسان و کارمندان سيستم، كارشناسان و کارمندان حراست، كارشناسان حقوقي، كارگردانان ويدئو، كارمندان پژوهش و متصدیان خدمات اداری و تایپ شاغل در اداره‌کل بازرسی و بررسی‌های عمومی حضور دارند و محتوای آموزشی آن توسط آقای محمد جلال راد تدریس می‌شود.

برای اقدامات بازرسی در سازمان هرگونه طرح علمی و تخصصی می‌بایست در چارچوب حوزه تخصصی آن تدوین شود تا نتایج دقیق و کاربردی داشته باشد. شناخت اولویت‌های نظارتی و بازرسی و محیط‌های همراه و ناهمراه و افزون برآن آسیب شناسی دقیق در نظارت و بازرسی و حل مشکلات و مسئله یابی در بازرسی، همچنین داشتن دانش نظارتی مناسب نسبت به سیستم‌های سایبری و آنالوگ که در قالب چه نوع نظارتی قرار می گیرند، مانع بروز آسیب‌های جدی به حوزه نظارتی و بازرسی سازمان می شود و نتایج گزارش‌های بازرسی از استاندارد لازم برخوردار می شود و بازخورد مثبتی برای تصمیم‌گیری مقامات ارشد سازمان دارد.

 فراگیران در این کارگاه آموزشی با مباحثی نظیر: اهمیت نظارت و بازرسی، فرآیندها و مراحل قبل، حین و پس از نظارت و بازرسی، محیط‌های همراه و ناهمراه در بازرسی و نظارت و راه‌کارهای مربوط به آن، سیستم‌های در معرض نظارت، آسیب شناسی فقدان نظارت و بازرسی، شناسایی مشکل و مسئله‌یابی در نظارت و بازرسی، نوع نظارت و بازرسی در سیستم‌های سایبری و آنالوگ، بازرسی طبق دستور، بازرسی رویه‌ای یا نوبه‌ای و بازرسی برابر نظارت آشنا می­شوند.

 

پیوستها

تاریخ انتشار: چهارشنبه 6 شهریور 1398