امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک آموزشی بین «اداره کل آموزش صداوسیما با سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف»
به منظور ایجاد هم‌فکری، هم‌افزایی و همکاری‌‌های آموزشی در حوزه آموزش‌‌های سازمانی(مبتنی بر ماموریت‌های سازمانی) و با هدف گسترش همکاری‌های علمی، آموزشی، پژوهشی و تبادل تجارب و اطلاعات و همچنین بهره‌مندی از توانمندی‌های تخصصی و امکانات طرفین در حوزه آموزش تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین اداره کل آموزش سازمان با سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف امضا شد.

 این تفاهم‌نامه در تاریخ 18 اردیبهشت ماه 1398 با حضور مدیران آموزش و کارشناسان دو سازمان به امضای آقایان: دکتر مهدی حاجی سیاری (مدیرکل آموزش صدا و سیما) و دکتر علیرضا آخوندی (رئیس سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف) رسید.

از جمله محورهای موضوعی این تفاهم‌نامه می‌توان به استفاده از ظرفیت‌های دانشی و مهارتی موجود، تعامل، توسعه و بهره‌مندی از ظرفیت‌های آموزشی، پژوهشی‌، انتشاراتی طرفین در زمینة دوره‌های آموزشی مشترک (حضوری، غیرحضوری، الکترونیکی، موبایلی و مجازی)، طراحی محتوای آموزشی، تبادل مدرسان دوره‌‌های تخصصی، بهره‌‌گیری از منابع تخصصی آموزشی، تجارب و دانش موجود در حوزة آموزش و بهسازی منابع انسانی و... اشاره کرد.

در این جلسه مدیران هر دو سازمان بر نقش محوری آموزش نیروی انسانی در بالندگی، رشد، توسعه و ماندن در عرضه رقابت پذیری جهانی تاکید و بهره‌‌گیری از ظرفیت‌های طرفین (اساتید، دوره‌‌ها، امکانات و تجهیزات آموزشی و...) را فرصت مغتنمی برای توسعه همکاری‌‌ دانسته و بر ضرورت اهتمام جدی بر انجام مفاد تفاهم‌نامه تاکید کردند.

یادآور می‌‌شود که مرکز سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف، از سال 1359 خدمات با ارزشی را در حوزه‌‌های مختلف به ویژه فنی، در قالب 2400 دوره و کارگاه آموزشی، تدوین محتوا و منابع آموزشی، برگزاری پودمان‌ها و دوره‌‌های کوتاه مدت و بلندمدت تخصصی- کاربردی و دوره‌‌های تحصیلات تکمیلی انجام داده است.

از دیگر فعالیت‌‌های این سازمان تعریف و اجرای مطالعات آموزشی مورد نیاز کارفرمایان، نیازسنجی آموزشی، طراحی و اجرای آزمون‌‌های مختلف شغلی و مهارتی در محل کارفرما یا در نقاط مختلف در داخل و خارج از کشور ویا به صورت نیمه حضوری یا غیرحضوری (مجازی) است. این سازمان دارای مجوزها، تأییدیه‌‌های اجرای دوره‌‌های آموزش عالی آزاد از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان امور اداری و استخدامی کشور، سازمان ملی استاندارد ایران، سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران است.

پیوستها

تاریخ انتشار: یکشنبه 22 اردیبهشت 1398