برگزاری کارگاه آموزشی جداول PSI/SI و نحوه آنالیز سیگنالTS (پیشرفته) درمعاونت توسعه و فناوری رسانه
کارگاه آموزشی جداول PSI/SI و نحوه آنالیز سیگنالTS (پیشرفته) با هدف کسب مهارت در تحلیل سیگنال TS با فرمت انتقال ASI وIP ویژه مهندسان فنی و کاردانان انتقال و انتشار، با حضور مدرس کارگاه خانم فاطمه فلاحی در اداره کل فناوری فضایی و ماهواره­ای از تاریخ 11/28 تا 99/12/6 به مدت 24 ساعت درحال برگزاری است.

      امروزه نفوذ پروتکل اینترنت در چرخه سیگنال رسانی بخشی از نیازهای سخت افزاری هزینه بر را مرتفع نموده است. بخشی از عملیات سیگنال رسانی فرستنده های تلویزیونی (در سطح ملی) و دریافت کننده های تصاویر ماهواره ای (در سطح بین المللی) در بستر شبکه و تجهیزات مبتنی بر اینترنت صورت می گیرد. نظارت، کنترل و خطایابی و رفع اشکالات سیگنال ها بر اساس استانداردهای باند پایه نیز از طریق تجهیزات مبتنی بر شبکه اجرا می شود. در صورتی که تجهیزات براساس استانداردهای سیگنال باند پایه عمل نکنند، سیگنال رسانی ماهواره ای با اختلال مواجه مي شود. کارشناسان شاغل در ارتباطات ماهواره ای نیز بایستی علاوه بر شناخت این استانداردها، تسلط کافی بر نحوه نظارت و اندازه گیری آنها از طریق شبکه داشته باشند. در صورتی که کارشناسان شاغل در ارتباطات ماهواره ای از استانداردهای سیگنال باند پایه و جداول مربوط به آن (PSI/SI) با فرمت انتقال کابلی و شبکه‏ ای شناخت کافی نداشته نباشند و نتوانند سیگنال باند پایه را عیب یابی کنند، شبکه های تلویزیونی با اختلال در سیگنال رسانی و قطعی سیگنال مواجه مي شوند.

     فراگیران در این کارگاه آموزشی با مباحثِ مروری برMPEG-TS، جداول MPEG وDVB، مولفه های شناسایی اصلی سیگنال و تعریف نمونه جدید درPrograming Map Table (PMT)، ساخت جداول زمانی در هداند و گیرندهTDT/TOT/EIT، تنظیم پارامترهایNIT، تنظیم (LCN :Local channel network)  در سمت هداند و چینش شبکه ها در سمت دریافت کننده، جدول AIT و سرویسHbb TV ، تعریف Descriptor جدید، تحلیل و عیب یابی TSو مفاهیم پایه IP و روش انتقال MPEG-TS با فرمت IPآشنا می ­شوند.

 

پیوستها

تاریخ انتشار: سه شنبه 5 اسفند 1399