برگزاری کارگاه آموزشی فرستنده رسا در مرکز کرمان
کارگاه آموزشی فرستنده رسا با هدف توانمند سازی فراگیران در حوزه اصول بهره برداری از فرستنده های رادیویی رسا ویژه عناوین شغلی مهندس فنی و کمک مهندس و تکنسین فرستنده از تاریخ 15 تا 98/4/19 به مدت 40 ساعت با حضور مدرس کارگاه آقای علی شریفی ­فر در مرکز کرمان در حال برگزاری است.

    مدل فرستنده رادیویی رسا نسبت به فرستنده های رادیویی ترانزیستوری و ماژول قبلی (جهاد و نوتل) از ساختاری متفاوت و تکنولوژی های جدیدتری برخوردار است. بدین منظور آموزش مهندسین ستادی و مسئولین در ایستگاه های رادیویی که فرستنده های مذکور نصب شده است به منظور شناخت بیشتر از ویژگی ها، عیب یابی و تعمیر آن لازم و ضروری است تا منجر به قطعی سیگنال و ایجاد هزینه برای سازمان نشود.

     فراگیران در این کارگاه آموزشی با مباحثِ بلوک دیاگرام فرستنده رسا، نقشه خوانی و تحلیل تغذیه های HV و LV، بررسی المان ها، نقشه خوانی و تحلیل برد EXCITER، تحلیل نحوه سیگنال رسانی RF به ماژول قدرت، نقشه خوانی و تحلیل برد ماژول قدرت، زنجیره PDM در فرستنده و واحد حفاظت، تحلیل سیگنال های خطا، واحد کنترل فرستنده و سیستم مونیتورینگ، طبقه خروجی فرستنده و مچینگ و عیب یابی تخصصی فرستنده رسا آشنا می­شوند.

 

 

پیوستها

تاریخ انتشار: یکشنبه 16 تیر 1398