برگزاری کارگاه آموزشی«آشنایی با قوانین، مقررات و فرآیندهای اداری» در مرکز اصفهان
کارگاه آموزشی آشنایی با قوانین، مقررات و فرآیندهای اداری با هدف ارتقای سطح دانایی، توانایی(مهارت)، نگرش فراگیران و حرکت به سوی بهبود و تعالی فردی، شغلی و سازمانی برای به کاربردن و تطبیق مناسب قوانین و مقررات اداری در روند اداری سازمان طراحی شده‌ است و از تاریخ 98/10/17 تا 98/10/19 به مدت 24 ساعت در مرکز اصفهان در حال برگزاری می­ باشد.

در این کارگاه آموزشی تعداد 20 نفر از کارشناسان و کارمندان اداری شاغل در مراکز اصفهان، مهاباد، ایلام، همدان، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، خوزستان، خلیج فارس، قزوین و لرستان حضور دارند و محتوای آموزشی آن توسط داود خلیلی تدریس می‌شود.

قوانین و مقررات اداری مهم‌ترین ابزار برای کارکنان شاغل در واحدهای اداری سازمان است. برای نگهداشت مدیریت منابع انسانی، کارمندان حوزه اداری باید به ضوابط و مقررات تسهیل‌کننده آشنا باشند. در حال حاضر با توجه به اینکه قوانینو مقررات در سازمان و سایر قوانین عمومی کشور تقریباً به یک غنائی رسیده‌اند، لذا کارمندان و کارشناسان اداری در چگونگی بهره‌برداری از این قوانین باید توانمند باشند. قوانین درون سازمانی و خاص سازمان صدا و سیما مربوط به گذشته دوری است و به طور اصولی نیازمند اصلاح و بازنگری می‌باشد. به دلیل به‌روز نبودن این قوانین، همکاران و کارشناسان برای اجرای آن دچار ابهام می‌شوند که در این مهم مقرر است از این ابهام‌ها کاسته و تلاش برای برطرف‌سازی آن صورت پذیرد.

فراگیران در این کارگاه آموزشی با مباحثی نظیر: نقش، جایگاه و مسئولیت فردی و اجتماعی همکاران اداری در سازمان، الزامات آگاهی از قوانین، مقررات و نحوه صحیح اجرای فرآیندهای اداری، جایگاه ضوابط در نگهداشت سرمایه انسانی، قوانین، مقررات و رویه‌های معتبر قابل اجرا و شیوه‌های مناسب پیاده‌سازی آن‌ها، واژه‌شناسی در قوانین، قوانین ایثارگران، قانون برنامه ششم (کاربردها)، قانون کار (کاربردها)، قانون رفاه و تأمین اجتماعی (کاربردها)، قانون مدیریت خدمات کشوری (کاربردها)، رفع ابهام از مقررات و ضوابط سازمانی، موانع اجرای صحیح قوانین و مقررات سازمان، ذی‌نفعان درون سازمانی و برون سازمانی و راهبردهای سازمان آشنا می‌شوند.

پیوستها

تاریخ انتشار: چهارشنبه 18 دی 1398