برگزاری دوره آموزشی«پاورپوینت» در تهران
دوره آموزشی پاورپوینت با هدف دستیابی به مهارت فنون ارائه مطلب با کمک این نرم افزار طراحی شده است و از تاریخ 98/03/18 تا 98/05/11 به مدت 24 ساعت به صورت مجازی در تهران در حال برگزاری می­ باشد.

در این دوره آموزشی تعداد 83 نفر از کارمندان اموال و انبار، ارزیابان برنامه، کارمندان سیستم، پژوهشگران، کارمندان پژوهش، آرشیویست/کتابداران، کارمندان خدمات عمومی، کارمندان تدارکات، مهندسان فنی، مددکاران اجتماعی، دبیران خبر، کارشناسان اداری، بایگان ها، ویراستاران، مشاوران، کارگران خدمات عمومی و متصدیان خدمات اداری و تایپ حضور دارند و محتوای آموزشی آن توسط خانم معصومه طاهری تدریس می‌شود.

یکی از وظایف مهم کارشناسان مراکز در حوزه‌های مختلف تهیه گزارش‌های هفتگی، ماهانه و دوره‌ای برای ریاست محترم سازمان، معاونان، رؤسای مراکز و مدیران شبکه‌های مختلف صدا و سیما است. از آنجا که این گروه از مدیران ارشد روزانه با گزارش‌های متنوع و متعددی روبرو هستند لذا باید برای ارائه این گزارشات و مطالب از ابزارهای به روز استفاده نمود که یک از آنها پاورپوینت می‌باشد تا بتوانند با صرف وقت کافی به مطالعه این گزارش‌های مفصل و چند صفحه‌ای به منظور تصمیم‌گیری نهایی و دقیق بپردازند. از سوی دیگر تنظیم اینگونه گزارش‌ها به عنوان ابزارهای مهم تصمیم‌سازی تلقی می‌شود، اگر این گزارش‌های هدفمند تهیه و تنظیم نشود، ممکن است اطلاعات و پیام‌های موجود در آن به شکل نامناسب و یا ضعیف منتقل شود. بنابراین استفاده تخصصی از پاورپوینت می‌تواند ضمن ارائه مناسب گزارش‌ها، موجب تأثیرگذاری بیشتر و صرفه جویی در زمان و همچنین بالا بردن عملکرد گزارش‌ها شود.

 فراگیران در این دوره آموزشی با مباحثی نظیر: آشنايي با بخش‌هاي مختلف نرم افزار، آشنايي با نماهاي مختلف براي كاربردهاي مختلف، آشنايي با محيط اسلايد و نحوه وارد كردن اطلاعات در آن، آشنايي با نماي SLIDE SHOW ، مديريت فايل: ايجاد فايل، ذخيره كردن فايل، ايجاد كلمه رمز و فايل پشتيبان، ذخيره كردن فايل به صورت نمونه (TEMPLATE)، طريقه استفاده از فايل‌هاي نمونه، ذخيره كردن فايل با فرمتHTML، ذخيره كردن فايل با فرمت POWERPOINT ، ذخيره كردن فايل آماده نمايش، باز كردن فايل، ايجاد انواع اسلايد، كار كردن در نماي SLIDE SHOW، ايجاد فايل آماده نمايش، وارد كردن اطلاعات از نرم افزارهاي ديگر از جمله اكسل، كار كردن با  SLIDE MASTER، گزينه‌هايPRINT PREVIEW، چاپ چند اسلايد در يك صفحه، چاپ يادداشت‌هاي سخنران، امکانات ویژه، کار با ابزارهای گرافیکی، فیلم‌ها وصداها و پروژه‌های اینفوگرافی آشنا می­ شوند.

پیوستها

تاریخ انتشار: چهارشنبه 19 تیر 1398