امضای تفاهم ­نامه سه جانبه همکاری­ های مشترک آموزشی
همزمان با بزرگداشت مقام والای معلم، به منظور، ایجاد و گسترش ارتباط با مراکز علمی و دانشگاهی کشور، تحقق اهداف و ماموریت­ های آموزشی سازمان و بهره ­مندی از تجربیات، امکانات و توانمندی­ ها دانشگاهی تفاهم­نامه سه جانبه همکاری آموزشی بین اداره کل آموزش صدا و سیما، صدا و سیمای مرکز خلیج فارس و دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس امضا شد.

   این تفاهم ­نامه دوساله در تاریخ 12 اردیبهشت ماه 1398 در مراسمی با حضور آقایان دکتر مهدی حاجی سیاری (مدیرکل آموزش سازمان)، آقای مهندس مهران جلائی (مدیرکل مرکز صداوسیمای خلیج فارس) و آقای دکتر مهدی باقری (رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس ) و سایر معاونان مرکز و دانشگاه آزاد اسلامی در بندرعباس به امضا رسید. همچنین امضاکنندگان بر ضرورت اهتمام جدی بر انجام مفاد تفاهم نامه تاکید کردند.

از جمله محورهای موضوعی این تفاهم­ نامه می­توان به استفاده از ظرفیت­ های دانشی و مهارتی موجود، تعامل،  توسعه و بهره­ مندی از ظرفیت ­های آموزشی، پژوهشی‌، انتشاراتی طرفین در زمینة دوره ­های آموزشی مشترک (حضوری، غیرحضوری، الکترونیکی، موبایلی و مجازی)، طراحی محتوای آموزشی، تبادل مدرسان دوره­ های تخصصی، بهره­ گیری از منابع تخصصی آموزشی و تجارب و دانش موجود در حوزة آموزش و بهسازی منابع انسانی و... اشاره کرد.

در این مراسم  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس ضمن استقبال از امضای تفاهم ­نامه آموزشی بیان کرد: استفاده از ظرفیت‌های سه جانبه برای ارتقای آموزش و پژوهش بین  نهاد فرهنگی، آموزشی صدا و سیما و دانشگاه حائز اهمیت است.

دکتر حاجی سیاری نیز ضمن تشکر از مدیرکل مرکز صدا و سیمای خلیج فارس اظهار داشت: مرکز خلیج فارس نخستین مرکز در کشور است که تفاهم ­نامه آموزشی با دانشگاه منعقد کرده است. وی همچنین آموزش­ های کاربردی صداوسیما مانند سواد رسانه ای، کارگردانی، اجرا و فیلم­نامه نویسی را فرصت مغتنمی برای دانشجویان و حتی مردم شریف استان هرمزگان برای افزایش بهره­ وری و توسعه مهارت­ های شغلی دانستند.

پیوستها

تاریخ انتشار: یکشنبه 15 اردیبهشت 1398