برگزاری کارگاه آموزشی زیبایی­ شناسی تصویر در خبر در مرکز آذربایجان شرقی
کارگاه آموزشی زیبایی­ شناسی تصویر در خبر ویژه دبیران و سردبیران خبر از تاریخ 23 تا 97/2/25 به صورت منطقه ­­ای به مدت 24 ساعت و با حضور مدرس کارگاه آقای حمیدرضا حافظی در مرکز آذربایجان شرقی در حال برگزاری است.

      هدف از برگزاری این کارگاه افزایش مهارت فراگیران در ادراک و ارزیابی تصاویر خبری، شناخت اصول و قواعد بصری به منظور درک معانی و مفاهیم تصاویر خبری است.

     با توجه به آسیب­ شناسی انجام شده از برنامه ­های خبری شبکه ­های مختلف و برخی مشکلات اعم از عدم جذابیت لازم در برخی از گزارش­های مهم در قیاس با خبرهای خارجی، اشکال در طرح و رنگ لباس برخی از گویندگان، فرم و رنگ استودیوهای خبر، شعار زدگی و افراط در پیام، چه در تنظیم خبر و چه در وجوه بصری و گرافیکی برنامه ­ها و....، برگزاری کارگاه زیبایی شناسی تصویر برای دبیران خبر و دست اندرکاران تولید آیتم ­­های خبری با هدف آشنایی با حوزه ­های زیبایی­ شناسی و ارتقای ادراک بصری ضروری می­باشد.

     فراگیران در این کارگاه با مباحث چگونگی فهم تصاویر و روانشناسی چشم خلاق، آشنایی با عناصر بصری و روانشناسی خطوط غالب (خط­های افقی، عمودی و مورب)، کانون­­های توجه تصویر و انواع آن و ترکیب­بندی تصویر و انواع آن آشنا می­شوند.

پیوستها

تاریخ انتشار: دوشنبه 24 اردیبهشت 1397