انتخاب سازمان صداوسیما به عنوان سازمان برتر کشور در زمینه آموزش و توسعه منابع انسانی
اداره کل آموزش سازمان صداوسیما از انجمن آموزش و توسعه منابع انسانی تندیس و تقدیر نامه 4 ستاره دریافت کرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، انجمن آموزش و توسعه منابع انسانی کشور در هفتمین کنفرانس توسعه سرمایه انسانی، نشان تعالی و تقدیرنامه 4 ستاره به اداره کل آموزش سازمان صداوسیما به عنوان برترین مجموعه آموزشی کشور داد و از مدیر کل آموزش این سازمان به عنوان مدیر برتر کشور در زمینه آموزش کارکنان تقدیر کرد.

رئیس انجمن آموزش و توسعه منابع انسانی کشور در حاشیه این مراسم به خبرنگار روابط عمومی رسانه ملی گفت: هدف این انجمن از معرفی سازمان برتر در زمینه آموزش نیروی انسانی صرفا اهدای جایزه نیست بلکه هدف تکریم سازمان‌هایی است که به مسیر تعالی منابع انسانیشان فکر و در این مسیر گام برمی‌دارند. وی افزود از زمان تشکیل این انجمن تاکنون بسیاری از سازمان‌ها و ادارات کشور نامزد دریافت این جایزه شدند که شامل شرکت‌های خصوصی و دولتی بودند. دکتر اباصلت خراسانی با بیان اینکه با ارزیابی اولیه شورای سیاستگزاری این انجمن، نامزدهایی که با رسالت‌های آن همخوانی ندارند حذف می‌شوند، گفت: حدود ده نهاد، سازمان و شرکت دولتی در مرحله نهایی رقابت باقی‌ می‌مانند که با توجه به امتیازی که کسب می‌کنند در کنفرانس سالانه این انجمن معرفی می‌شوند.

رئیس انجمن آموزش و توسعه منابع انسانی کشور در خصوص انتخاب صداوسیما به عنوان سازمان برتر در زمینه آموزش منابع انسانی گفت: دو سازمان صداوسیما و بازنشستگی کشور از میان سازمان های دولتی برگزیده و از میان دانشگاه‌های متقاضی 5 دانشگاه انتخاب شده­ اند. در سازمان صداوسیما با توجه به دانش فنی مورد نیازش، مبحث آموزش منابع انسانی بسیار مهم است.

وی افزود: سازمان صداوسیما متعلق به جمعیتی 80 میلیونی است و با توجه به نیازش به فناوری، امر آموزش در آن ضرورت بیشتری می‌یابد.

وی هدف این ارزیابی سالانه را کمک به تعالی سازمان­ها و ادارات و نشان دادن مسیر درست آموزش منابع انسانی دانست و گفت این ارزیابی در بیشتر کشورهای دنیا انجام می‌شود و همین الان این کنفرانش در کشور ایرلند در حال برگزاری است.

وی درباره انتخاب مدیر برتر آموزش در میان مدیران آموزش کشور گفت: ما از مدیری که این مسیر تعالی را در پیش گرفته و بیشتر برای پیشرفت آموزش منابع انسانی تلاش کرده است به عنوان مدیر برتر در این کنفرانش قدردانی می‌کنیم و امسال مدیرکل آموزش سازمان صداوسیما حائز این رتبه شده ‌است.

علی رضا دهقانی مدیر ارتباطات و ارزشیابی آموزشی اداره کل آموزش سازمان نیز درباره حضور سازمان در این کنفرانس گفت: سازمان برای بازنگری در مدل تعالی نیروی انسانی، با انجمن آموزش و توسعه منابع انسانی همکاری مستمری داشته است. ارزیابی اداره کل آموزش سازمان در این سال‌ها این بود که هنوز همه شاخص­های لازم برای توفیق در این انجمن و کسب رتبه در این زمینه در سازمان وجود ندارد اما امسال در ارزیابی اولیه دریافتیم که می توانیم به این عرصه رقابتی وارد شویم و شاخص‌های لازم را به دست آورده ایم به همین منظور از ۴ماه قبل زمینه­های شرکت در این انجمن را فراهم و برای رقابت در زمینه جایزه تعالی ثبت نام کردیم.

وی افزود: اظهارنامه مفصلی از عملکرد آموزشی سازمان تهیه و تنظیم شد و انجمن آموزش و توسعه منابع انسانی کشور این اظهار نامه را با گروهی از کارشناسان مجرب بررسی کرد. هفته گذشته این گروه ۱۳جلسه با مسئولان این امر در سازمان برگزار کرد.

این نشست­ها با معاون منابع مالی و سرمایه انسانی، قائم مقام های معاونان سازمان، مدیران کل و مدیران آموزش بخش­های مختلف با عنوان گروه­های کانونی برگزار و در این جلسات فرآیند آموزش و بهسازی زیرساخت­های آموزش و نتایج آن ارزیابی شد.

دهقانی درخصوص هدف سازمان از شرکت در این کنفرانس گفت: هدف ما گرفتن جایزه نبود بلکه هدف سنجش عملکرد سازمان در زمینه آموزش بود تا نقاط قابل بهبود، قوت‌ها و ضعف­ها را بسنجد. چرا که آموزش به عنوان موتور محرکه سازمان باید به شناختی بدون سوگیری از خود برسد و این مشارکت فرصتی را برای این ارزیابی فراهم کرد. وی افزود معرفی سازمان به عنوان سازمانی برتر در این زمینه هم می‌تواند فرصتی برای استفاده دیگر سازمان‌­ها و شرکت­­ها از تجربیات ما باشد و هم مسیر تعالی سازمان را در زمینه آموزش هموارتر سازد.

در این مراسم که در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد از سازمان بازنشستگی کشور نیز در این زمینه با اهدای تقدیرنامه 3 ستاره قدردانی شد.

انجمن علمی آموزش و توسعه منابع انسانی با هدف توسعه و بالندگی حوزه آموزش و توسعه در میان سازمان‌های ایرانی از سال 1389 فعالیتش را آغاز کرده است. اشاعه فرهنگ آموزش و توسعه منابع انساني در كشور با تمرکز بر الگوهای ايراني اسلامی، توسعه دانش نظري و كاربردي رشته آموزش و توسعه منابع انساني، ايجاد تعامل و ارتباط بين مجامع علمي و دانشگاه­ها با محيط‌هاي كسب و كار دولتي و غيردولتي به منظور سوق دادن پژوهش‌ها و تصميم­گيري‌ها به سمت مسائل و چالش‌هاي واقعي آموزش و توسعه منابع انساني، برگزاري كنفرانس‌ها، همايش‌هاي ملي و بين المللي، طراحی و برگزاری جایزه تعالی آموزش و توسعه و .... از مأموریت‌های این انجمن است. این انجمن هر سال کنفرانس ملی توسعه سرمایه انسانی را برگزار و از سازمان‌ها و نهادهایی که در ارزیابی سالانه این انجمن امتیاز بالایی کسب کرده ­اند با اهدای تندیس و لوح افتخار قدردانی می‌کند.

پیوستها

تاریخ انتشار: شنبه 12 بهمن 1398