برگزاری دوره آموزشی برنامه نویسی امن به صورت الکترونیکی
دوره آموزشی برنامه نویسی امن با هدف کسب مهارت در برنامه نویسی امن و ارتقای امنیت سامانه های مجازی مبتنی بر وب شرکت مایکروسافت ویژه مهندسان نرم ­افزار شاغل در تهران، از تاریخ 8/25 تا 99/11/26 به مدت 30 ساعت به صورت الکترونیکی (همزمان) با تدریس آقای شروین سوری در حال برگزاری است.

      نفوذ هکرها و اختلال در سیستم های فناوری اطلاعات سازمان خسارت های جبران ناپذیری را در پی دارد. مهارت پایین برنامه نویسان در برنامه نویسی امن سامانه های مبتنی بر وب شرکت مایکروسافت، کاهش ایمنی برخی برنامه ها و سایت های سازمانی، نفوذ و سوء استفاده هکرها از منابع سازمانی، باعث از دست دادن اطلاعات مهم و راهبردی و اختلال در توزیع محتوای سازمانی می شود. با کسب مهارت در کاربرد روش های امن برنامه نویسی، برنامه نویسان امنیت برنامه ها و سایت های سازمانی موجود را ارتقا می دهند و برنامه ها و سایت های جدید را به صورت امن تولید و منتشر می نمایند. با کسب مهارت برنامه نویسی امن، تهدیدات در فضای مجازی علیه اطلاعات و منابع سازمانی کاهش می یابد و تا حد زیادی از نفوذ هکرها و اختلال در سیستم ها که خطرات جبران ناپذیر ی را در پی دارد، جلوگیری می شود. شایان ذکر است؛ با توجه به این که بیش از نیمی از سایت‏های سازمانی مبتنی بر محصول برنامه نویسی تحت وب مایکروسافت (.NET) هستند و حفره های متعدد امنیتی در این پلتفرم وجود دارد، دوره آموزشی حاضر بر امن سازی برنامه نویسی بر پایه محصولات مایکروسافت متمرکز است.

     فراگیران در این دوره آموزشی با مباحثِ چارچوب امنیتی دات نت، اعتبارسنجی ورودی و رمزگذاری خروجی، تأیید اعتبار و مجوز دات نت، مدیریت نشست و امن سازی جلسات، رمزنگاری و رسیدگی خطای دات نت، حسابرسی و ورود به سیستم، رسیدگی به پرونده ایمن دات نت و مدیریت پیکربندی و بررسی کد ایمن در دات نت آشنا می­شوند.

 

پیوستها

تاریخ انتشار: چهارشنبه 24 دی 1399