برگزاری کارگاه آموزشی دوربین استودیویی IKEGAMI HDK 97Aدر مرکز مازندران
کارگاه آموزشی دوربین استودیویی IKEGAMI HDK 97Aبا هدف کسب شناخت فراگیران از ساختار دوربین های استودیویی در واحد سیار و نحوه استفاده مناسب و اپراتوری آن به منظور بهره وری بیشتر از قابلیت های رنگ و نور دوربین و کاربری آن ویژه عناوین شغلی مهندس فنی، کمک مهندس و تکنسین صدا و تصویر از تاریخ 10 تا 97/10/13به مدت 32 ساعت با حضور مدرس کارگاه آقای مسعود مهدیه آرانی در مرکز مازندران در حال برگزاری است.

     بالا بردن میزان آمار مخاطب تلویزیونی و جذب حداکثری، یکی از مهم ترین اهداف سازمان صدا و سیما می باشد. همچنین ایجاد جذابیت تصویری برنامه ها از بُعد شفافیت رنگ و نور، عوامل تولید را به سمت این ماموریت مهم هدایت می کند. سازمان با توجه به این موضوع اقدام به ورود بالاترین مدل دوربین های استودیویی و نصب در واحدهای سیار تلویزیونی نموده است. لذا ضرورت ایجاب می کند مهندسین، کمک مهندسین و تکنسین­های صدا و تصویر واحد رپرتاژ و واحد سیار برای بهره برداری بیشتر در چرخه HD/3G و استفاده از قابلیت های تنظیمات سخت افزاری رنگ و نور با توجه به شرایط محیطی هر برنامه، کاربری این مدل از دوربین ها را آموزش دیده و با یادگیری کامل اپراتوری بتوانند بستر را برای بالابردن ظرفیت عملکرد دوربین آماده کنند تا عوامل برنامه ساز تصاویری با بهترین کیفیت را تولید کرده و مخاطبین آن را دریافت نمایند. این کارگاه آموزشی بنا به ضرورت اعلام شده از واحد رپرتاژ و آسیب های مطروح طراحی شده است.

    فراگیران در این کارگاه آموزشی با مباحثِ ساختار اصلی دوربین، ساختار اصلی لنز، تکنیک های تنظیم روشنایی، تکنیک های تنظیم رنگ، تکنیک های تنظیم GAMMA، تکنیک های تنظیم SHADDING، تکنیک های تنظیم HDR، تکنیک های تنظیم WCG، عیب یابی IKEGAMI، نحوه تنظیمات روی RCP، نحوه تنظیمات روی CCU، نحوه تنظیمات روی CAMERA، نحوه تنظیمات رویWFM، نحوه تنظیماتWCG  و  HDRروی RCP و کاربری دوربین آشنا می­شوند.

 

پیوستها

تاریخ انتشار: چهارشنبه 12 دی 1397