برگزاری کارگاه آموزشی "اخلاق حرفه ای و مسئولیت اجتماعی" در دانشگاه صدا و سیما
کارگاه آموزشی اخلاق حرفه ای و مسئولیت اجتماعی با هدف ارتقاء سطح دانش و بینش و مهارت فراگیران به همت مدیریت آموزش سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر، در تاریخ 97/9/22 در دانشگاه صدا و سیما برگزارشد.

     در این کارگاه آموزشی که 23 نفر از فعالان حوزه صوت و تصویر فراگیر و مدیران متقاضی مجوز فعالیت رسانه ای در فضای مجازی حضور داشتند آقای ظهیر احمدی به مدت 8 ساعت به تشریح مباحث اخلاق حرفه ای و مسئولیت اجتماعی پرداختند.

     ایشان در ابتدا ضمن ارائه تعاریفی از اخلاق حرفه ای و اهمیت و ضرورت آن در رسانه های اجتماعی، به مباحثی نظیر رابطه اخلاق و دین و رابطه دین و رسانه، مبنا و شالوده اخلاق و جایگاه آن در اخلاق حرفه ای، کرامت انسانی، مبانی اخلاق حرفه ای رسانه ها، نظام های حاکم بر رسانه ها و اخلاق پرداختند. آقای احمدی مبنای اخلاق حرفه ای را از سه دیدگاه ماهیت رسانه، مبنای اخلاقی و هنجار رسانه ای مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. ایشان ضرورت حفظ و حراست از سالم بودن محتوا، مسئولیت پذیری و منافع عمومی را یکی از ضروریات اخلاق حرفه ای بیان نمودند. وی در ادامه رسالت اجتماعی بزرگ رسانه ها را در جامعه ترویج صلح، ثبات، سازگاری، همنوع دوستی، اخلاق مداری، کرامت انسانی، صداقت و راستگویی و حفظ حریم خصوصی افراد دانستند. احترام به مقدسات، حریم خصوصی افراد، حق پاسخ و تصحیح، کودکان، بیماران، منافع و امنیت ملی، قربانیان حوادث، پرهیز از تحریک و آشوب و جنگ، مصرف گرایی، تهمت ، افترا، رعایت انصاف از مصادیق و اصول اخلاق حرفه ای و مسئولیت های اجتماعی در فضای مجازی است. در پایان این کارگاه آموزشی فراگیران به بحث و تبادل نظر در خصوص موضوعات مطرح شده در این نشست پرداختند.

پیوستها

تاریخ انتشار: دوشنبه 3 دی 1397