برگزاری کارگاه آموزشی موبایل ژورنالیست برای کارکنان معاونت برون مرزی
از آنجایی که جهان وب با سرعت چشم‌گیری در حال تغییر است و تأثیرگذاری رسانه‌های نوین بر جامعه با استفاده از برنامه‌های کاربردی متفاوت، روز به روز در حال گسترش است و رسانه ملی وظیفه هدایت افکارعمومی و بهینه‌سازی در تسریع انتقال خبر را بر عهده دارد؛ لذا اداره کل آموزش سازمان با هدف توانمندسازی و تسلط خبرنگاران در استفاده چندوجهی از تلفن همراه به منظور بالا بردن فرآیند و سرعت دریافت تولید و انتقال خبر. کارگاه آموزشی موبایل ژورنالیست را در تاریخ 10/29 و 99/11/6 از ساعت 9 تا 13 برگزار می کند.

 این کارگاه آموزشی با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برای خبرنگاران توسط مدرس کارگاه آقای شهرام فرهادی، در سالن جلسات واقع در طبقه همکف ساختمان برون مرزی به مدت 8 ساعت اجرا می‌شود.

   فراگیران پس از پایان کارگاه آموزشی بایستی بتوانند موضوعات و سوژه هایی که تلفن همراه ظرفیت پرداختن به آنها را دارد مشخص کنند، سبک های مختلف خبرنگاری موبایلی را توضیح دهند، اصول و قواعد خبرنگاری موبایلی فردی و جمعی را تشریح کنند، مدل های خبرنگاری موبایلی را در محیط های عادی و غیر عادی به کار گیرند، فرم‌بندی ها و قاب‌های خبرنگاری موبایلی را برای دو محیط واقعی و مجازی تفکیک کنند، نرم افزارهای خبرنگاری موبایلی (ویرایش فیلم، ارسال فیلم، تغییر حجم فیلم و ... ) را به درستی به کار گیرند و ساختار گزارش در موبایل ژورنالیزم را تجزیه و تحلیل کنند.

پیوستها

تاریخ انتشار: شنبه 4 بهمن 1399