برگزاری کارگاه آموزشی CCNP در معاونت توسعه و فناوری رسانه
کارگاه آموزشیCCNPبا هدف کسب مهارت در نصب و راه اندازی و تنظیمات سوئیچ ها و روترها (مسیریاب شبکه) سیسکو و رفع مشکلات آنها در سازمان ویژه عناوین شغلی مهندس فنی و سخت ­افزار و شبکه از تاریخ 7/1تا 98/10/2 به مدت 52 ساعت با حضور مدرس کارگاه آقای منوچهر آسنجرانی در معاونت توسعه و فناوری رسانه در حال برگزاری است.

      با توجه به گسترش روزافزون شبکه‏ های رایانه ‏ای و کاربرد آن در فرآیندهای جاری سازمان صدا و سیما نیاز به مهارت هر چه بیشتر کارشناسان شاغل در حوزه ‏های مختلف فنی در زمینه تجهیزات مورد استفاده در شبکه احساس می‏ شود. برخی افراد شاغل در حوزه زیرساخت شبکه، مهارت و توانایی کافی برای طراحی، اجرا و عیب ‏یابی موارد پیشرفته سوئیچینگ و روتینگ شبکه را دارا نمی‏ باشند که با آموزشCCNP (ROUTE & SWITCH)  آنها در خصوص تنظیم و پیکر‏بندی تجهیزات شبکه سیسکو (که بیش از 90 درصد تجهیزات شبکه سازمانی سیسکو می باشد) مهارت کسب نموده و در نهایت می‏توانند شبکه های سازمانی را با تجهیزات سیسکو پیاده ‏سازی نموده و پس از عیب یابی، مشکلات پیش آمده را برطرف نمایند. دانش تنظیم انواع سوئیچ‏ های لایه 2، 3 و مباحث روتینگ و امنیت تجهیزات شبکه سیسکو از نکات ضروری است که کارشناسان در این سطح نیازمند آن هستند.

     فراگیران در این کارگاه آموزشی با مباحثِ عملکرد سوئیچ، تنظیمات درگاه های سوئیچ، VLAN & TRUNK ، پروتکلVTP، AGGREGATING SWITCH LINKS، انواع STP ، تنظیماتSTP Root Bridge، پیکره بندی هایSTP، STP پیشرفتهRSTP MSTP ، سوئیچ لایه سه، بالاترین دسترسی لایه سه، امنیت سوئیچ و روتینگ آشنا می ­شوند.

 

پیوستها

تاریخ انتشار: چهارشنبه 3 مهر 1398