برگزاری کارگاه آموزشی تصویربرداری زیر آب در معاونت توسعه و فناوری رسانه
کارگاه آموزشی تصویربرداری زیر آب با هدف توانمندی فراگیران در تصویربرداری زیر آب، ویژه عناوین شغلی مهندسان فنی و مکانیک از تاریخ 12 تا 98/9/26 به مدت 30 ساعت با حضور مدرس کارگاه آقای محمدمهدی رضایی در معاونت توسعه و فناوری رسانه در حال برگزاری است.

     معاونت توسعه و فناوری رسانه اقدام به خرید ربات تصویربرداری در زیر آب(ROV)نموده و بهره برداری از این تجهیزات را به اداره کل صدا و تصویر محول کرده است. اما به دلیل نبود مهارت های لازم در تصویربرداری زیر آب بسیاری از پتانسیل های برنامه سازی (از جمله تهیه مستند در زمینه طبیعت دریای عمان، خلیج فارس و پروژه هایی نظیر مستندسازی کشتی غرق شده در خلیج فارس) عملاً ناکام مانده است. بنابراین لازم است به فراگیران مورد نظر که قادر به غواصی نیز می باشند آموزش داده شود تا بتوانند از این تجهیزات به طور صحیح بهره برداری نموده و با حفظ استانداردهای رنگ و نور تصویر از اعماق دریا تصویربرداری نمایند. این امر علاوه بر صرفه جویی در هزینه های ساخت برنامه ها، باعث بهبود کیفیت تصویر و میزانسن در اعماق آب های دریاها و دریاچه ها می شود.

     فراگیران در این کارگاه آموزشی با مباحثِ انواع لنزها و عملکرد آنها در زیر آب، اصول استفاده از فیلترهای نور و تصویر در زیر آب، انتخاب دوربین و انتخاب فرمت‏های ضبط، اصول و تکنیک‏های نورپردازی در زیر آب، تنظیمات و کار با دوربین تصویربرداری و کنترل قاب تصویر و قاب بندی در زیر آب آشنا می ­شوند.

 

پیوستها

تاریخ انتشار: سه شنبه 12 آذر 1398