برگزاری کارگاه آموزشی تخصصی فضای مجازی در مجتمع آموزشی، فرهنگی و رفاهی زیباکنار
کارگاه آموزشی تخصصی فضای مجازی با هدف آشنایی فراگیران باتولید محتوای متناسب با استاندارهای فضای مجازی، ویژه معاونان و کارشناسان فضای مجازی شاغل در مراکز استان­ها از تاریخ 12 تا 97/9/15 در حال برگزاری است.

     بر اساس اعلام مدیریت ارتباطات آموزشی این کارگاه آموزشی با همکاری اداره آموزش، معاونت فضای مجازی و معاونت امور استان­های رسانه ملی طراحی و در مجتمع آموزشی، فرهنگی و رفاهی زیباکنار در حال برگزاری است. در این کارگاه آموزشی حدود 150 نفر از مدیران و کارشناسان فضای مجازی سازمان و 14 نفر از مدرسان و صاحبنظران مختلف در حوزه فضای مجازی حضور داشتند. مدرسان کارگاه عبارت بودند از آقایان آذردشتی، بصیری، پهلوانیان،حاجی نصیری، خورشیدسوار، دارابی، زندی، عرفانی، فینی‌زاده، قلهکی، لهراسبی، نجفی سولاری، نعمتی و نوریه.

    فضای مجازی نسبت به دیگر رسانه­ ها مزیت­ هایی مانند سهولت در دسترسی، ارزان بودن، انتخاب زمان مشاهده محتوا به اختیار کاربر، سرعت بسیار بالای انتشار، عدم وجود مرزبندی برای جامعه مخاطب، امکان تعامل کاربر، عدم نیاز به زیرساخت­های هزینه بردار و... را داراست که باعث می­شود بسرعت جامعه مخاطب و کاربران خود را افزایش دهد. در صورتی که از این مزیت ­ها استفاده شود، می­توان از فضای مجازی بعنوان یک فرصت بهره ­برداری کرد.  بدین ترتیب برگزاری این کارگاه برای معاونان و کارشناسان فضای مجازی ضروری می ­نماید.

  فراگیران در این کارگاه آموزشی در قالب 5 گروه (رصد، تولید، شبکه‌های اجتماعی، سایت و معاونان) با مباحثِ زیرآشنا می­شوند.

    هیأت‌های اندیشه‌ورزی و شبکه ­سازی، طرح، برنامه و برآورد، پیام رسانی داخلی و OTT، اینستاگرام، آپارات و یوتیوب، فیکس فریم‌ها، UGC، تلگرام، مدیریت رسانه و فضای مجازی، توییتر و رسانه‌های متن محور، جریان‌شناسی انقلاب اسلامی، سواد رسانه‌ای، رصد بومی منطقه‌ای، رصد هوشمند و داده‌کاوی، جستجوی اینترنتی و نرم‌افزاری، انواع قالب‌ها و ساختارهای رسانه در شبکه‌های اجتماعی، اپلیکیشن‌ مهم موبایلی، توییتر و شبکه‌های اجتماعی، محتواسازی آنی در شبکه‌های اجتماعی،‌ مستند، فیلم کوتاه، میکس دابسمش، متن محورها، ساختارهای وب، اعتبارسنجی، هویت بصری سایت‌ها، نحوه بارگذاری محتوا، شیوه ارتباط با وب و شبکه‌های اجتماعی و سایت مکمل رسانه.

 

پیوستها

تاریخ انتشار: چهارشنبه 14 آذر 1397