برگزاری کارگاه آموزشی کارشناسی و تعمیر منابع تغذیه سوئیچینگ (تعمیر عملی- پیشرفته) در مرکز یزد
کارگاه آموزشی کارشناسی و تعمیر منابع تغذیه سوئیچینگ (تعمیر عملی- پیشرفته)با هدف کسب مهارت در کارشناسی پیش از خرید منابع تغذیه از جنبه کیفی آن، ویژه عناوین شغلی مهندس و کمک مهندس (با گرایش الکترونیک) از تاریخ 11 تا 97/12/14 به مدت 30 ساعت با حضور مدرس کارگاه آقای مسعود علیخانی در مرکز یزد در حال برگزاری است.

     تعداد بسیار زیادی از تجهیزات پیشرفته و گران قیمت از جمله سوئیچ ها و روترهای شبکه، سرورهای گران قیمت، فرستنده ها و گیرنده های مدرن، تجهیزات مخابراتی و مایکروویو، مانیتورها و پاورهای کامپیوترها و ..... در سازمان وجود دارند که همگی دارای منبع تغذیه سوئیچینگ هستند. از طرف دیگر بدلیل حساسیت زیاد، قیمت بالا، پیچیدگی این دستگاه ها و منابع و همچنین نبود دانش کافی در زمینه منابع تغذیه سوئیچینگ، تعداد تعمیرکاران علمی و فنی آن منابع تغذیه، بسیار کم و هزینه تعمیرشان بسیار زیاد و زمان­بر است. با توجه به اینکه تعمیرکار علمی و متخصص در این زمینه بسیار کم است سالانه هزینه های سنگینی برای تعمیر این تجهیزات و منابع تغذیه صرف می شود. از طرف دیگر بدلیل اینکه عمده خرابیِ تجهیزات در منابع تغذیه آنها اتفاق میافتد بهتر است تا در هنگام خرید، تخصص و کارشناسیِ لازم وجود داشته باشد تا از خرابی ها پیشگیری کرده باشیم. به همین جهت گذراندن اين کارگاه برای کارشناسان و مديران فنی ضرورت دارد.

     فراگیران در این کارگاه با مباحثِ بلوک یابی و تعیین قطعات در مدارات منابع تغذیه سوئیچینگ و اینورترها، بررسی و اندازه­گیری میزان ولتاژ در نقاط مختلف منابع تغذیه و اینورترها با استفاده از مولتی متر، بررسی و مشاهده شکل موج ­ها در نقاط مختلف منابع تغذیه و اینورترها با استفاده از اسیلوسکوپ، ارائه شیوه­ های علمی و تکنیک ­های مختلف در تعمیر منابع تغذیه و اینورترها، ارائه و بررسی آخرین تکنولوژی­ ها در منابع تغذیه و اینورترها، تعمیر یک یا دو منبع تغذیه، بررسی عیوب شایع در منابع تغذیه و اینورترها و همچنین شیوه­ های رفع آنها و نحوه کارشناسی فنی در هنگام خرید منابع تغذیه آشنا می­ شوند.

پیوستها

تاریخ انتشار: یکشنبه 12 اسفند 1397