برگزاری کارگاه آموزشی HEADEND TVدر معاونت توسعه و فناوری رسانه
کارگاه آموزشی HEADEND TVبا هدف کسب مهارت در کار با هد-إند تلویزیونی ویژه عناوین شغلی مهندس فنی و مهندس سخت ­افزار و شبکه از تاریخ 98/3/19 تا 98/4/4 به مدت 20 ساعت با حضور مدرس کارگاه آقای رضا لشنی در معاونت توسعه و فناوری رسانه در حال برگزاری است.

     تصاویر تولید شده جهت انتشار از کیفیت و در نتیجه حجم بالایی برخوردار است. جهت انتشار محتوا در فضای مجازی و بارگذاری در اینترنت بایستی علاوه بر حفظ کیفیت تصاویر حجم آن را کاهش داد تا از اشغال فضای بالایی از پهنای باند جلوگیری شود. برای انجام این عمل از فشرده سازی و در نهایت از هد-إند استفاده می شود. اداره کل رسانه های نوین مرکز فناوری فضای مجازی اقدام به طراحی نرم افزارهایی برای هد-إند نموده که در این زمینه نیاز است تا کارشناسان مربوطه آشنایی و مهارت کافی در زمینه کاربرد هد-إند در انتشار محتوای مجازی و سیگنال رسانی صحیح داشته باشند. نداشتن مهارت در زمینه کاربرد هد-إند در چرخه پخش باعث افت کیفیت تصاویر ارسالی و در نتیجه پایین آمدن کیفیت برنامه های تلویزیونی می شود.

     فراگیران در این کارگاه آموزشی با مباحثِ انواع سيگنال SDI،ASI ،IP ، انواع فشرده سازيMPEG2،MPEG4 ،HEVC، فشرده سازي صدا (شاملMPEG و AAC)، سیگنالTS، جداولPSI/SI، انكدرهاي موجود در سازمان، کار با انكدرهاي تندبرگ و تامسون وAPPEAR TV، كار با مالتي پلكسرهاي  NP9030 و  MX8400و چرخه سيگنال رساني در مسير ماهواره و مسير زميني آشنا می ­شوند.

 

پیوستها

تاریخ انتشار: دوشنبه 20 خرداد 1398