افتتاح نخستین مرکز آموزش منطقه‌ای در کرمان
نخستین مرکز آموزش ‌منطقه‌ایِ سازمان، با حضور معاون منابع مالی و سرمایه انسانی در صدا و سیمای مرکز کرمان، افتتاح شد.

     این مرکز آموزشی که در 2 دی ماه سال جاری افتتاح شد، حدود 600 مترمربع مساحت دارد و دارای 2 کلاس آموزشی با ظرفیت 70 نفر و 1 سایت رایانه با ظرفیت 18 رایانه و دو مجتمع خوابگاهی برای اسکان 70 نفر است. از ویژگی ­های این مرکز، نزدیکی مجتمع خوابگاهی و سالن غذاخوری می­باشد که صرفه­ جویی در زمان و رفاه حال فراگیران را در پی دارد.     

     در مراسم افتتاح این مرکز آموزشی، معاون منابع مالی و سرمایه انسانی به اهمیت آموزش و توسعه منابع انسانی و افزایش سطح پوشش آموزش­ های کاربردی برای همه همکاران در رسانه تأکید کرد و ارائه این آموزش­ ها را موجب ارتقای سطح کیفی تولیدات رسانه ملی دانست که این مهم، تحقق اهداف سازمان را به دنبال خواهد داشت.

     این مرکز که پاسخ­گوی نیازهای آموزشی همکاران مراکز سیستان و بلوچستان، هرمزگان، یزد، خراسان رضوی و جنوبی، فارس و کرمان است، با هزینه ­ای بالغ بر 2 میلیارد ریال از محل اعتبارات صدا و سیمای مرکز کرمان و با همکاری اداره کل آموزش به بهره ­برداری رسیده است.

    مرکز مذکور همچنین امکان برگزاری دوره‌های آموزشی متمرکز با حضور فراگیرانی از سراسر کشور و برگزاری دوره ­های خاص، ویژه کارکنان مرکز کرمان در طول سال را دارد. در این مرکز سالانه 600 نفر می­توانند در دوره ­های آموزشی شرکت کنند و افزون بر آن با توجه به استقبال فراگیران، امکان افزایش این تعداد تا 1000 نفر نیز وجود دارد .

     با عنایت به انحصاری بودن آموزش­ های رسانه­ ای در این استان، این مرکز آموزشی قابلیت ارائه برنامه­ های آموزشی به مردم استان را هم دارد و این مهم به نوبه خود سبب افزایش سواد رسانه ­ای در آن استان خواهد شد. 

 

پیوستها

تاریخ انتشار: شنبه 7 دی 1398