برگزاری کارگاه آموزشی«قوانین کاربردی مالیات در سازمان» در مرکز بوشهر
کارگاه آموزشی قوانین کاربردی مالیات در سازمان با هدف تحلیل مدارک مالی بر پایه قوانین جدید مالیاتی طراحی شده‌ است و از تاریخ 98/10/10 تا 98/10/12 به مدت 24 ساعت در مرکز بوشهر در حال برگزاری می‌باشد.

در این کارگاه آموزشی تعداد 17 نفر از کارشناسان مالی و حسابداران شاغل در مراکز چهارمحال و بختیاری، ایلام، کیش، اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، یزد، بوشهر، اصفهان، آبادان، کرمان و فارس حضور دارند و محتوای آموزشی آن توسط آقای اصغر امينيان تدریس می‌شود.

با توجه به وظایف شغلی کارشناسان مالی و حسابداران سازمان صدا و سیما که به تنظیم اسناد حسابداری، صورت‌های مالی سازمان و ارائه اظهارنامه‌های مالیاتی می‌پردازند، شناخت قوانین و مقررات مالیاتی در تنظیم اسناد، گزارش‌ها و  اظهارنامه‌ها مانع از تحمیل جرائم مالیاتی می‌شود. بنابراین برای شفافیت در معاملات و عملیات مالی مرتبط با سازمان که سازمان‌های نظارتی و مالیاتی متقاضی آن هستند، ناگزیر در ایجاد نرم افزارهای مناسب با این فرآیند و تربیت نیروی انسانی مرتبط با این مهم می‌باشیم.

فراگیران در این کارگاه آموزشی با مباحثی نظیر: مروری بر سیستم حسابداری با رویکرد مالیاتی، ماليات و نقش آن در جامعه، مروری بر استانداردهای حسابداری با رویکرد مالیاتی، قانون مالیات برارزش افزوده: تعاريف، مزايا و معايب، مأخذ نرخ، وظايف و تكاليف موديان ماليات بر ارزش افزوده، مالیات‌های مستقیم: مالیات بر درآمد حقوق، مالیات بر درآمد املاک، مالیات بر درآمد حق الوکاله، مالیات بر درآمد اتفاقی، مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی، معافیت‌های مالیاتی، مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی خارجی، قوانین و مقررات عمومی مالیاتی، بخشنامه‌ها و قوانین مالیاتی، سامانه‌های مالیاتی و نحوه تكميل اظهار‌نامه مالياتي الكترونيكي آشنا می‌شوند.

پیوستها

تاریخ انتشار: چهارشنبه 11 دی 1398