امضای تفاهم نامه همکاری مشترک آموزشی بین اداره کل آموزش سازمان با مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران
به منظور ایجاد همفکری، هم افزایی و همکاری­های آموزشی در حوزه آموزش­های سازمانی(مبتنی بر ماموریت های سازمانی) و با هدف گسترش همکاری‌های علمی، آموزشی، پژوهشی و تبادل تجارب و اطلاعات و همچنین بهره‌مندی از توانمندی‌های تخصصی و امکانات طرفین در حوزه آموزش تفاهم نامه همکاری مشترک بین اداره کل آموزش سازمان با مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران امضا شد.

 در این نشست تخصصی مدیران هر دو سازمان بر نقش محوری آموزش نیروی انسانی در بالندگی، رشد، توسعه و ماندن در عرضه رقابت پذیری جهانی تاکید و بهره گیری از ظرفیت های طرفین (اساتید، دوره ها، امکانات و تجهیزات آموزشی و...) را فرصت مغتنمی برای توسعه همکاری ها دانسته اند.

این تفاهم نامه در تاریخ 30 بهمن ماه 1397 با حضور مدیران و کارشناسان دو مجموعه  به امضای دکتر حاجی سیاری، مدیرکل آموزش سازمان و  مهندس سعید نبوی رئیس مرکز  رسید. همچنین طرفین بر ضرورت اهتمام جدی بر انجام مفاد تفاهم نامه تاکید کردند.

از جمله محورهای موضوعی این تفاهم نامه می توان به استفاده از ظرفیتهای دانشی و مهارتی موجود، تعامل،  توسعه و بهره­ مندی از ظرفیت های آموزشی، پژوهش‌، انتشاراتی طرفین در زمینة دوره های آموزشی مشترک (حضوری، غیرحضوری، الکترونیکی، موبایلی و مجازی) ، طرحی محتوای آموزشی، تبادل مدرسان دوره های تخصصی، بهره گیری از منابع تخصصی آموزشی و تجارب و دانش موجود در حوزة آموزش و بهسازی منابع انسانی و... اشاره کرد.

درپایان این مراسم مدیرکل آموزش سازمان و همراهان از بخش ها و ظرفیت های مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی بازدید کردند.

یادآور می شود که مرکز آموزش تحقیقات صنعتی ایران، با 32 سال سابقه، با داشتن 930 استاد و متخصص صنعت و دانشگاه و 6 موسسه و واحدهای وابسته در امر آموزش، پژوهش و  مشاوره  بیش از 31هزار دوره برگزار کرده  و 650 هزار نفر را آموزش داده است. این مرکز به عنوان مرکز آموزش نمونه در سطح ملی از سوی «سازمان ملی استاندار ایران» شناخته شده و دارای گواهینامه های بین المللی(ایزو9001، 10015 و 29990) ،IWA2 و گواهی تایید صلاحیت از  سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان تهران در حوزه آموزش، پژوهش و انتشارات است.

پیوستها

تاریخ انتشار: چهارشنبه 1 اسفند 1397