برگزاری کارگاه آموزشی تعمیر و نگهداری از فرستنده های رادیویی نوتل NDدر مرکز همدان
کارگاه آموزشی تعمیر و نگهداری از فرستنده های رادیویی نوتل NDبا هدف توانمندسازی فراگیران در بهره برداری، تست و تنظیم تجهیزات و تنظیمات بردهای فرستنده نوتل NDویژه عناوین شغلی مهندس فنی، کمک مهندس و تکنسین فرستنده از تاریخ 9 تا 98/4/13 به مدت 40 ساعت با حضور مدرس کارگاه آقای اردلان کریملو در مرکز همدان در حال برگزاری است.

      کیفیت صدا و نحوه پوشش صدای پخش شده از آنتن فرستنده اهمیت بسیاری در جذب شنونده دارد. اولین گام برای رسیدن به این مهم، کسب دانش و آگاهی مهندس فنی و کمک مهندس فرستنده در خصوص دستگاه های پخش برنامه هاست. براین اساس می بایست همکاران توانایی نگهداری، عیب یابی و رفع اشکالات به وجود آمده در فرستنده نوتل در مدت زمان بسیار کم را بدست آورند تا در صورت بروز اشکال عیب یابی نموده و سیستم را مجدداً راه اندازی نمایند. نداشتن مهارت لازم مهندس فنی و کمک مهندس فرستنده در استفاده و نگهداری از تجهیزات فرستنده و خرابی آن، فرستنده را نیز دچار مشکل می کند که منجر به ایجاد هزینه و اعزام کارشناس از ستاد به ایستگاه مذکور شده و حتی گاهی باعث قطع سیگنال می شود.

     فراگیران در این کارگاه آموزشی با مباحثِ طبقه منبع تغذیه  HIGHY VOLTAGH/ LOW VOLTAGE، طبقه منبع تغذیه REGULATED VOLTAGE/ SWITCHING VOLT، طبقه اکسایتر PDM و RFDRIVE، بردهایRF DRIVER و SPLITTER ، طبقه قدرت RF و ماژول های قدرت، فیلتر و کمباینر خروجی، آلارم ها و سیستم کنترل و مونیتورنگ، تنظیم و تست کل فرستنده و بردهای CONTROL RELA و MOD ENABLE  آشنا می ­شوند.

 

پیوستها

تاریخ انتشار: دوشنبه 10 تیر 1398