برگزاری کارگاه آموزشی"نورپردازی" در مرکزخراسان رضوی
دوره آموزشی "نورپردازی" ازتاریخ 96/12/5 به صورت منطقه ‏ای با حضور37 نفر از کارگردانان ویدئو 12 استان در صدا و سیمای مرکزخراسان رضوی برگزارمی شود و تا تاریخ 96/12/9 ادامه دارد.

هدف از طراحی این دوره در اداره کل آموزش افزايش كيفيت فني و هنري تصاویر تلویزیونی در سایه تعامل و هم‌فکری حرفه‌ای کارگردان با نورپرداز بوده است. از آنجا که عدم آشنایی کارگردان با نورپردازی در کیفیت برنامه‏ های تلویزیونی تاثیرگذار خواهد بود، از اینرو برگزاری این دوره به منظور ارتقاء سطح دانش و مهارت فنی وهنری کارگردان در زمینه نورپردازی امری ضروری است.

پس از انجام برنامه‏ ریزی‏ های انجام شده توسط اداره کل آموزش این دوره، ویژه کارگردان ویدئو به مدت 40 ساعت با حضور مدرس دوره آقای مرتضی جانبخش و فراگیران آن که از مراکز:آذربایجان شرقی، زنجان، البرز، خراسان رضوی، اصفهان، لرستان، گلستان، قم، اراک، چهار محال و بختیاری، قزوین، مازندران و خراسان رضوی دعوت شده اند اجرا می‏شود.

در این دوره:دلایل فنی و هنری انجام نورپردازی، انواع نور، شیوه های نورپردازی، انواع شیوه‏ های نورپردازی چهره، تأثیر نور بر بعد و بافت موضوع در تصویر، تأثیر نورپردازی در کنترل کنتراست تصویر، شیوه نورپردازی مصاحبه‌ها، میزانسن‌های متحرک، صحنه‌های خارجی- روز و خارجی- شب، انواع منابع نور و تکنولوژی‌های نوظهور نورپردازی، شیوه صحیح تعامل حرفه‌ای کارگردان با نورپرداز تدریس می‏شود.

پیوستها

تاریخ انتشار: یکشنبه 6 اسفند 1396