برگزاری کارگاه آموزشی«بازی درمانی کودکان» در مهد کودک فاطمیه جام جم
کارگاه آموزشی بازی درمانی کودکان با هدف توانمندسازی مربی و کمک مربی برای شناسایی و کاهش مشکلات رفتاری، هیجانی درکودکان طراحی شده است و از تاریخ 98/04/16 تا 98/06/2 به مدت 20 ساعت در مهد کودک فاطمیه جام جم در حال برگزاری می­ باشد.

در این کارگاه آموزشی تعداد 69 نفر از مربیان و کمک مربیان شاغل در مهد کودک فاطمیه جام جم حضور دارند و محتوای آموزشی آن توسط خانم فریبا داداشلو تدریس می‌شود.

کودکی که به دنیا می‌آید عالی‌ترین و کامل‌ترین امکانات رشد را داراست و در صورت وجود شرایط کافی برای رشد به برترین کمالات خود دست خواهد یافت. اما زندگی خانوادگی، محیط بهداشتی، آموزشی، اجتماعی و فرهنگی بسیاری از افراد چنان است که دستیابی به چنین مقصودی را دشوار می‌سازد. اطلاع از اهمیت و کارکردهای بازی و نقش آن در تقویت عملکرد کودکان در حوزه‌های شناختی، کلامی، اجتماعی، عاطفی و رفتاری کودکان و انجام برخی بازی‌های بسیار ساده می‌توان به حل مشکلات جاری کودکان پرداخت. این مشکلات می تواند شامل پرخاشگری، افسردگی، دروغگویی، حسد و ناخن جویدن باشد. مربیان و کمک مربیانی که مسولیت مراقبت از کودک را به عهده دارند و ساعاتی طولانی به این امر مهم مشغولند باید بتوانند به صورت تدریجی به کودکان برای کاهش رفتارهای نامطلوب یا مدیریت رفتار خود به شکل غیرمستقیم یاری برسانند.

 فراگیران در این کارگاه آموزشی با مباحثی نظیر: مفاهیم بازی و بازی درمانی، کارکردهای بازی درمانی، مراحل و فرآیند بازی درمانی، شناخت برخی نشانه‌های اختلالات شایع کودکان، شناسایی مشکلات شایع مهدکودک توسط مربیان، ارائه بازی‌های مناسب کودکان توسط مدرس، خلق بازی‌های مناسب برای کودکان توسط مربی مهدکودک و اجرای بازی‌های مناسب کودکان و نمایش مستندات جمع آوری شده آشنا می ­شوند.

 

پیوستها

تاریخ انتشار: یکشنبه 23 تیر 1398