ابلاغ تقویم آموزشی سال 1398 سازمان
در راستای ارتقای دانش، مهارت و توانمندی نیروی انسانی و کمک به حل مسائل حال و آینده رسانه ملی، تقویم آموزشی سازمان صدا و سیما تهیه شد و معاون محترم منابع مالی و سرمایه انسانی آن را ابلاغ کرد.

   بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت منابع مالی و سرمایه انسانی این تقویم آموزشی که با صرف حدود 2700 ساعت فعالیت کارشناسی، در اداره کل آموزش سازمان (مدیریت طراحی آموزشی) با همکاری واحدهای مختلف آموزشی سازمان تهیه شد و با مقدمه و ابلاغ معاون محترم منابع مالی و سرمایه انسانی مبنای فعالیت‌های آموزشی سازمان در سال جاری قرار گرفت.

این تقویم آموزشی بر مبنای امکانات و منابع آموزشی سازمان تهیه شده است و شامل 435 موضوع آموزشی است. اجرای این تقویم نیازمند برگزاری 904 دوره آموزشی حضوری و مجازی و 6 نوبت آزمون سراسری در تهران و مراکز است. در صورت اجرای این تقویم بیش از 24 هزار نفر از همکاران سازمان در دوره‌های آموزشی و آزمون‌ها شرکت خواهند کرد.

   برخی از ویژگی های تقویم آموزشی سال 98 سازمان به شرح زیر است.

  1.    1)   تقویم حاضر با همکاری مدیران و کارشناسان آموزش، خبرگان و کارشناسان محتوایی معاونت­های مختلف سازمان تهیه و تدوین‌ شده     است.
  2.    2)   ضمن توجه به آموزش­ های تکلیفی در نظام‌نامه حقوق و دستمزد که به ترفیع شغلی همکاران سازمان منجر می‌شود، ارائه آموزش­های   جدید و متناسب با راهبردهای سازمان، تغییرات فناوری و نیازهای روز سازمان در اولویت قرار گرفته است.
  3.    3)   بخشی از دوره­ های آموزشی، به شیوه مجازی (هم­زمان و غیر هم‌زمان) پیش‌بینی شده‌اند.
  4.    4)   برنامه دقیق آزمون­ های زبان­های فارسی، انگلیسی و عربی پیش ­بینی شده است.
  5.    5)   همه دوره­ های آموزشی پیش‌بینی شده براساس روش­های علمی نیازسنجی (حل مسئله، تحلیل شغل و ....) احصا شده­ اند و ضرورت   برگزاری هر دوره به اختصار بیان شده است.
  6.    6)   با توجه به اهمیت مقوله اثربخشی آموزش­های ارائه شده برای بخش­های مختلف، تلاش شده است تا انواع ارزشیابی­ ها و سطوح متفاوت آن  برای برنامه ­های آموزشی مورد توجه قرار گیرد.
  7.    7)   با توجه به نیازهای آموزشی متعدد و متنوع و ضرورت توجه به هزینه­ های آموزش در تقویم سال جاری، برنامه­ های که از اهمیت   بالاتری برخوردار بوده به تفکیک هریک از مشاغل ارائه شده است و سایر برنامه­ های آموزشی در پایان تقویم به‌عنوان اولویت­ های بعدی   فهرست شده­اند.
  8.    8)   در قسمت مربوط به سرفصل ­ها، به برخی از مهم­ترین آن­ها اشاره ‌شده است و در هنگام طراحی برنامه ­ها، سرفصل­ها به ‌صورت کامل   تهیه خواهد شد.

برای مشاهده و دریافت متن کامل تقویم آموزشی سال 98 سازمان کلیک کنید.

تاریخ انتشار: دوشنبه 9 اردیبهشت 1398