برگزاری کارگاه آموزشی سیستم های کنترل تجهیزات الکتریکی و مکانیکی در معاونت توسعه و فناوری رسانه
کارگاه آموزشی سیستم های کنترل تجهیزات الکتریکی و مکانیکیبا هدف کسب مهارت در بهره برداری از مدارات کنترل تجهیزات الکتریکی و مکانیکی و بهینه سازی تجهیزات موجود از طریق کنترل هوشمند آنها ویژه عناوین شغلی مهندس فنی و مهندس تأسیسات از تاریخ 17 تا 97/10/25به مدت 24 ساعت با حضور مدرس کارگاه آقای مهرداد سعیدی در معاونت توسعه و فناوری رسانه در حال برگزاری است.

     امروزه مدیریت و مصرف بهینه انرژی، همزمان با بهره برداری از امكانات رفاهی در ساختمان‌های سازمان از مهم‌ترین ضروریات است. با بهره‌گیری از سیستم مدیریت هوشمند ساختمان، كنترل تجهیزات الكتریكی و مكانیكی ساختمان به جای مدیریت توسط افراد، با استفاده از سیستم‌های هوشمند و یكپارچه انجام می‌شود. در حال حاضر برخی از تجهیزات ساختمانی در سازمان صدا و سیما قدیمی بوده و نیاز به بهینه سازی و اتوماسیون دارند تا هوشمند شده و در مصرف بهینه انرژی، عملکرد اثربخشی داشته باشند. بنابراین تجهیزات هوشمند به چرخه مصرف انرژی در سازمان اضافه شده است و نیاز است تا کارشناسان مربوط با عملکرد آنها آشنا شده و در استفاده از آنها مهارت یابند. در نهایت پس از آموزش کارشناسان مربوطه و استفاده صحیح از تجهیزات الكتریكی و مكانیكی میزان صرفه‌جویی در هزینه‌های جاری ساختمان ناشی از اجرای این سیستم، می‌تواند در مدتی کوتاه هزینه‌های اولیه سازمان را جبران کند و به ‌علاوه سطح بالاتری از رفاه و آسایش را برای ساکنان ساختمان به همراه داشته باشد. لذا برگزاری این کارگاه آموزشی ضروری می نماید.

    فراگیران در این کارگاه با مباحثِ مدارات فرمان، انواع سنسورهای صنعتی و عملکرد آنها (نوری، القایی، خازنی)، انواع عملگرهای صنعتی مانند شره های برقی، جک ها، دیمرها، موتورها، انواع پروتکل های ارتباطی در اتوماسیون، برخی کنترلرها و میکروکنترل های پرکاربرد، درایوموتورهای الکتریکی، کنترلرهای دما و SCADA و استانداردهای مرتبط در اتوماسیون آشنا می ­شوند.

 

پیوستها

تاریخ انتشار: چهارشنبه 19 دی 1397