برگزاری کارگاه آموزشی لینک رادیویی TS در معاونت توسعه و فناوری رسانه
کارگاه آموزشی لینک رادیوییTS با هدف کسب مهارت فراگیران در تنظیمات و بروزرسانی سیستمTSlink ویژه عناوین شغلی مهندس فنی، کمک مهندس و تکنسین فرستنده از تاریخ 1 تا 97/10/5به مدت 25 ساعت با حضور مدرس کارگاه آقای بابک برنوش در معاونت توسعه و فناوری رسانه در حال برگزاری است.

     سیگنالTS، سیگنال فشرده سازی صدا و تصویر می ­باشد که پایه و اساس سیگنال رسانی دیجیتال در سازمان است. با توجه به این که سازمان صدا و سیما اقدام به خرید تجهیزات لینک مایکروویو شرکت پردیس با نامTS link  و استفاده از آنها در پروژه های سیگنال رسانی نموده است، ضروری است کارشناسان مذکور با عملکرد لینک مایکروویو به طور کامل آشنا بوده و نیز در نصب، راه اندازی و نگهداری از تجهیزات موردنظر مهارت داشته تا اشکالات، معایب و قطعی در پخش برنامه ها ایجاد نشود.

   فراگیران در این کارگاه با مباحثِ بررسی بلوک دیاگرام کلی، توضیح مشخصات بخش باند پایه و مودم و عملکرد آنها، عملکرد بخش هایRF، برنچینگ و بخش تغذیه، مکانیزم کنترل و مانیتورینگ لینک رادیویی، نرم افزار کنترل مانیتورینگ و پیکربندی و کار با آن، نصب و راه اندازی تجهیزات لینک، عیب های متداول و روش رفع آنها، معرفی سایت مستر و آپگرید (بروزرسانی) دستگاه و کار عملی با قسمت های مختلف دستگاه آشنا می­شوند.

 

پیوستها

تاریخ انتشار: چهارشنبه 5 دی 1397