برگزاری دوره آموزشی«Excel» در تهران و مرکز خوزستان
دوره آموزشی Excel با هدف کسب مهارت در کاربرد نرم افزار اکسل در طراحی صفحات گسترده در فرایندهای اداری طراحی شده است و از تاریخ 98/09/25 تا 98/11/25 به مدت 30 ساعت به صورت مجازی در تهران و مرکز خوزستان در حال برگزاری می­ باشد.

در این دوره آموزشی تعداد 124 نفر از کارمندان شاغل در سازمان و مرکز خوزستان حضور دارند و محتوای آموزشی آن توسط خانم معصومه طاهری تدریس می‌شود.

امروزه نرم افزارهای کاربردی مجموعه آفیس مایکروسافت امکانات ویژه‌ای را برای کاربران به ‏ویژه کاربران شاغل در بخش‌های برنامه‌ریزی، اداری، مالی و دفتری در سازمان‌ها فراهم کرده است. سازمان صدا و سیما نیز براساس نیاز کارکنان خود در بخش‌های برنامه‌ریزی، اداری، مالی و دفتری از امکانات این مجموعه به ویژه نرم افزار اکسل بهره‌مند می‌گردد. عناوین شغلی کارشناس سیستم، متصدی دفتر و کارمند خدمات عمومی که وظایف متعددی در بخش برنامه‌ریزی دارند باید مهارت لازم و کافی در استفاده از نرم افزار اکسل را داشته باشند تا با مشکلاتی در ایجاد بانک اطلاعاتی، تهیه گزارش عملکرد، گزارش‌های آماری و کاربرد توابع در محاسبات مواجه نشوند. با گذراندن دوره آموزشی مذکور فراگیران می‌توانند گزارش‌های متنوعی با استفاده از نرم افزار اکسل تهیه نموده و این امر به تصمیم گیری‌های مدیران و مسئولان کمک شایانی می نماید. در صورتی که مهارت استفاده از صفحات گسترده برای کارشناسان مذکور فراهم نگردد عملاً نمی‌توان گزارش‌های آماری کاربردی و مطمئنی برای تصمیم گیری درست در اختیار مدیران و متولیان قرار داد.

 فراگیران در این کارگاه آموزشی با مباحثی نظیر: شروع به کار با اکسل 2016 و کاربرد ONEDRIVE ، ایجاد و باز کردن ورک بوک‌ها، ذخیره سازی و به اشتراک گذاری فایل‌های اکسل 2016، نمایش اکسل به روش‌های مختلف، CUSTOM VIEW در اکسل، کار با قالب‏های آماده در اکسل، تغییر تنظیمات پیش فرض اکسل، سنجاق کردن فایل، مبانی کار با سلول‏ها، حذف کردن اطلاعات سلول، ویرایش و قالب‏ بندی سطر و ستون، انواع داده در اکسل، PAGE LAYOUT ، PAGE SETUP  تنظیمات چاپ، تنظیمات کاربرگ، معرفی فرمول‏ ها، خطاها، استفاده از توابع، آدرس دهی مطلق و نسبی، فیلتر کردن داده‏ ها، مرتب ‏سازی داده، استفاده از جدول در اکسل، منجمد کردن سطر و ستون، ردیابی تغییرات، ثبت توضیحات و بازرسی و محافظت کردن از فایل‌ها، انواع نمودار(معرفی و رسم)، تغییرات مربوط به نمودار، جزئیات مربوط به نمودار، CONDITIONAL FORMATING ، TRACK CHANGE ، SUBTOTAL ، ایجاد لیست کشویی، معرفی جداول چرخشی، PIVOTTABLES ، انجام کارهای بیشتر با جداول چرخشی، تجزیه و تحلیل داده‌ها با WHAT-IF، معرفی تابع ‏های مهم در اکسل و تابع‏‌های منطقی آشنا می­ شوند.

پیوستها

تاریخ انتشار: سه شنبه 3 دی 1398