برگزاری کارگاه آموزشی موبایل ژورنالیست در مرکز خراسان جنوبی
از آنجایی که جهان وب با سرعت چشم‌گیری در حال تغییر است و تأثیرگذاری رسانه‌های نوین بر جامعه با استفاده از برنامه‌های کاربردی متفاوت روز به روز در حال گسترش است، بنابراین رسانه ملی وظیفه هدایت افکارعمومی و بهینه‌سازی در تسریع انتقال خبر را بر عهده دارد؛ لذا اداره کل آموزش سازمان با هدف توانمندسازی و تسلط خبرنگاران در استفاده چندوجهی از تلفن همراه به منظور بالا بردن فرآیند و سرعت دریافت تولید و انتقال خبر، کارگاه آموزشی موبایل ژورنالیست را در تاریخ 99/11/9 برگزارکرد.

این کارگاه آموزشی با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برای خبرنگاران  توسط مدرس کارگاه آقای شهرام فرهادی، به صورت خاص در مرکز خراسان جنوبی و به مدت 8 ساعت برگزار شد.

   فراگیران پس از پایان کارگاه آموزشی بایستی بتوانند موضوعات و سوژه هایی که تلفن همراه ظرفیت پرداختن به آنها را دارد مشخص کنند، سبک های مختلف خبرنگاری موبایلی را توضیح دهند، اصول و قواعد خبرنگاری موبایلی فردی و جمعی را تشریح کنند، مدل های خبرنگاری موبایلی را در محیط های عادی و غیر عادی به کار گیرند، فرم‌بندیها و قاب‌های خبرنگاری موبایلی را برای دو محیط واقعی و مجازی تفکیک کنند، نرم افزارهای خبرنگاری موبایلی (ویرایش فیلم، ارسال فیلم، تغییر حجم فیلم و ... ) را به درستی به کار گیرند و ساختار گزارش در موبایل ژورنالیزم را تجزیه و تحلیل کنند

پیوستها

تاریخ انتشار: شنبه 11 بهمن 1399