برگزاری کارگاه آموزشی کارشناسی و تعمیر منابع تغذیه سوئیچینگ (تعمیر عملی- پیشرفته) در مرکز اردبیل
کارگاه آموزشی کارشناسی و تعمیر منابع تغذیه سوئیچینگ (تعمیر عملی- پیشرفته) با هدف کسب مهارت در کارشناسی پیش از خرید منابع تغذیه از جنبه کیفی آن، ویژه عناوین شغلی مهندس فنی و کمک مهندس فرستنده (با گرایش الکترونیک) از تاریخ 16 تا 98/9/19 به مدت 30 ساعت با حضور مدرس کارگاه آقای مسعود علیخانی در مرکز اردبیل در حال برگزاری است.

     تعداد بسیار زیادی از تجهیزات پیشرفته و گران قیمت از جمله سوئیچ ها و روترهای شبکه، سرورهای گران قیمت، فرستنده ها و گیرنده های مدرن، تجهیزات مخابراتی و مایکروویو، مانیتورها و پاورهای کامپیوترها و ..... در سازمان وجود دارند که همگی دارای منبع تغذیه سوئیچینگ هستند. از طرف دیگر به دلیل حساسیت زیاد، قیمت بالا، پیچیدگی این دستگاه ها و منابع و همچنین نبود دانش کافی در زمینه منابع تغذیه سوئیچینگ، تعداد تعمیرکاران علمی و فنی آن منابع تغذیه، بسیار کم و هزینه تعمیرشان بسیار زیاد و زمان­بر است. با توجه به اینکه تعمیرکار علمی و متخصص در این زمینه بسیار کم است سالانه هزینه های سنگینی برای تعمیر این تجهیزات و منابع تغذیه صرف می شود. از طرف دیگر بدلیل اینکه عمده خرابیِ تجهیزات در منابع تغذیه آنها اتفاق می افتد بهتر است تا در هنگام خرید، تخصص و کارشناسیِ لازم وجود داشته باشد تا از خرابی ها پیشگیری کرده باشیم. به همین جهت گذراندن اين کارگاه برای کارشناسان و مديران فنی ضرورت دارد.

     فراگیران در این کارگاه آموزشی با مباحثِ بلوک خوانی در مدار چندین منبع تغذیه و تعیین مدارات و قطعات مربوط، مدارDELON، یکسوساز و صافی ورودیPFC و عناصر سوئیچینگ و بخش­های مختلف کنترلر، انواع یکسو ساز و صافی های خروجی، مدارات محافظ و جانبی، مقادیر و نوع ولتاژها و شکل موج های قسمت های مختلف یک منبع تغذیهِ سوئیچینگِ نمونه و دلایل آنها، جداسازی بخش قدرت از بخشِ کم ولتاژ، انواع زمین ها، اصول تعمیرات مدارات الکترونیکی، مبدل های رزونانسی ZVS – ZCS، مشکلات ایجاد شده در منابع تغذیه سوئیچینگ و شیوه تعمیر آنها، تعمیر پاور معیوب PC و نحوه خرید کارشناسانه یک منبع تغذیه سوئیچینگ آشنا می­شوند.

 

پیوستها

تاریخ انتشار: دوشنبه 18 آذر 1398