برگزاری کارگاه آموزشی تعمیر و نگهداری منابع تغذیه سوئیچینگ (مقدماتی)در مرکز یزد
کارگاه آموزشی تعمیر و نگهداری منابع تغذیه سوئیچینگ (مقدماتی) با هدف شناخت انواع منابع تغذیه سوئیچینگ و مدارات، ویژه عناوین شغلی مهندس و کمک مهندس (با گرايش الكترونيك) از تاریخ 6 تا 97/11/10 به مدت 38 ساعت با حضور مدرس کارگاه آقای مسعود علیخانی در مرکز یزد در حال برگزاری است.

      تعداد بسیار زیادی از تجهیزات پیشرفته و گران­قیمت از جمله سوئیچ­ها و روترهای شبکه، سرورهای گران­قیمت، فرستنده ­ها و گیرنده­ های مدرن، تجهیزات مخابراتی و مایکروویو، مانیتورها و پاورکامپیوترها و ..... در سازمان وجود دارند که همگی دارای منبع تغذیه سوئیچینگ هستند. از طرف دیگر به دلیل حساسیت و پیچیدگی زیاد این دستگاه­ها و منابع و همچنین نبود دانش کافی در این زمینه، سالانه هزینه ­های سنگینی برای نگهداری و تعمیرات بر سازمان تحمیل می­شود.به همین منظور برگزاری این کارگاه آموزشی ضرورت پیدا میکند. لازم به ذکر است پس از این کارگاه در دوره پیشرفته آن به تمرین­های عملی بر اساس آموخته ­های کارگاه مذکور پرداخته خواهد شد.

      فراگیران در این کارگاه آموزشی با مباحث ، مروری بر منابع تغذیه، رگولاتورهای خطی و پارامترهای آن، مدارات محافظ، تنظیم کننده­های سری، تنظیم کننده­ های موازی، مزایا و معایب، محدودیت فنی در خازن صافی، ESRوDCR، بلوک دیاگرام منابع تغذیه سوئیچینگ، بلوک­های حفاظتی و جانبی، یکسوسازها در منابع تغذیه سوئیچینگ، جریان­های یورشی و شیوه­های مقابله با آنها، انواع منابع تغذیه سوئیچینگ، مسائل جانبی درگیر در منابع تغذیه سوئیچینگ، نقشه کامل از یک منبع تغذیه سوئیچینگ، نقشه­ خوانی و تحلیل، کارشناسی در هنگام خرید منابع تغذیه سوئیچینگ و بررسی مزایا، معایب و کاربرد منابع تغذیه سوئیچینگ آشنا می­ شوند.

 

پیوستها

تاریخ انتشار: دوشنبه 8 بهمن 1397