برگزاری کارگاه آموزشی اصول و فنون مکانیکی تدوین به صورت مجازی (همزمان)
کارگاه آموزشی اصول و فنون مکانیکی تدوین با هدف ارتقای دانش و مهارت فراگیران در به کارگیری فنون مکانیکی تدوین برای اصلاح و بهبود کیفیت تولیدات رسانه ای و ایجاد خلاقیت در بازتولید و فرآوری محتوای فیلم‌های تلویزیونی و ساخت آنونس از تاریخ 10/29 الی99/12/11 به مدت 26 ساعت به صورت مجازی و همزمان از طریق سایت http://td.irib.ir روزهای شنبه و دوشنبه از ساعت 10 صبح در حال برگزاری می­باشد. تدریس این کارگاه آموزشی بر عهده آقای سید حامد محسن‌پور است.

پایین بودن سطح سواد بصری و تسلط نداشتن تدوینگران بر مهارت های فنی - هنری و ارتباطی آنها و همچنین استفاده از برش های ناهمگون در فیلم، سریال و دیگر تولیدات تلویزیونی در حوزه فضای مجازی، اهمیتِ کیفیت، کمیت و جذابیت تصاویر را مخدوش کرده است. بنابراین به منظور اثر بخشی فنی - هنری و شیوه ارتباطی این دو، برای بهره‌وری و بازتولید آنها برای رسیدن به محتوای جدید (سانسور فیلم یا برنامه تلویزیونی، ساخت آنونس، تیزر تبلیغاتی و ... ) و زبان و ادبیات مشترک فنی - هنری در رسانه ملی برگزاری کارگاه آموزشی ضروری است.

   فراگیران پس از پایان کارگاه آموزشی بایستی بتوانند تدوین تداومی و غیر تداومی (روایی یا غیرروایی) را از یکدیگر تشخیص دهند، فنون تدوین را متناسب با موضوع و محتوا در برنامه های تلویزیونی و بازتولید آنها به کار گیرند، عناصر پنج گانه تدوین را تشریح کنند، فیلمنامه و فیلم را دکوپاژ و تدوین نمایند، گونه و ژانر را در ساختار تدوینی تشخیص دهند

 

تاریخ انتشار: چهارشنبه 1 بهمن 1399