برگزاری کارگاه آموزشی دوربین استودیویی SONY HXC-100در مرکز خراسان شمالی
کارگاه آموزشی دوربین استودیوییSONY HXC-100با هدف توانمندسازی فراگیران در حوزه بلوک دیاگرام، مدارات داخلی و تنظیمات دوربین های استودیویی ویژه عناوین شغلی مهندس فنی و کمک مهندس صدا و تصویر و تصویربردار از تاریخ 15 تا 98/10/18به مدت 26 ساعت با حضور مدرس کارگاه آقای جواد تاجیک در مرکز خراسان شمالی برگزارشد.

      بالا بردن آمار مخاطب تلویزیونی و جذب حداکثری یکی از مهم ترین مأموریت های سازمان صدا و سیما  است. عوامل تولید نیز با ایجاد جذابیت تصویری برنامه ها از نظر شفافیت رنگ و نور به سمت این مأموریت مهم هدایت می شوند. سازمان با توجه به این موضوع اقدام به خرید دوربین استودیوییSONY HXC-100 برای بهره برداری بیشتر در چرخهHD   کرده است. بنابراین به منظور استفاده از قابلیت های تنظیمات سخت افزاری رنگ و نور با توجه به شرایط محیطی هر برنامه، کاربر می بایست کارکرد این مدل از دوربین را آموزش دیده و با یادگیری کامل اپراتوری بتواند بستر را به منظور بالا بردن ظرفیت عملکرد دوربین آماده کند تا عوامل برنامه ساز تصاویر با بهترین کیفیت را تولید کرده و مخاطبین آن را دریافت نمایند.

     فراگیران در این کارگاه آموزشی با مباحثِ مبانی اولیه و تعاریف، معرفی اجزا دوربین، چگونگی انجام تنظیمات و اصلاحات تصویر از روی دوربین، چگونگی انجام تنظیمات و اصلاحات تصویر از رویOCP و چگونگی انجام تنظیمات CCU آشنا شدند.

پیوستها

تاریخ انتشار: شنبه 21 دی 1398