برگزاری کارگاه آموزشی « تعمیرات تخصصی لپ­تاپ» در معاونت توسعه و فناوری رسانه
کارگاه آموزشی« تعمیرات تخصصی لپ­تاپ » با هدف کسب مهارت در تعمیرات تخصصی لپ­تاپ، ویژه عناوین شغلی مهندس فنی، مهندس نرم­افزار و مهندس و کمک مهندس سخت­افزار و شبکه از تاریخ 97/11/15 تا 97/12/22 به مدت 20 ساعت با حضور مدرس کارگاه آقای امید نیک­ خواه در معاونت توسعه و فناوری رسانه در حال برگزاری است.

        با آموزش عیب یابی و تعمیرات دستگاه های لپ تاپ بخش قابل توجهی از دستگاه های از کار افتاده تعمیر شده و به چرخه کاری باز می گردند و نیاز به خرید دستگاه های جدید کاهش می یابد. در صورتی که کارشناسان سخت افزاری به مهارت تعمیر دستگاه های لپ تاپ دست نیابند بایستی سازمان برای خرابی های کوچک و بزرگ این دستگاه ها اقدام به خرید لپ تاپ های جایگزین جدید نماید. لذا با آموزش تعمیرات تخصصی لپ تاپ می توان بخش مهمی از خرید آن را متوقف نموده و دستگاه های از کار افتاده را تعمیر و به چرخه کاری بازگرداند.

         فراگیران در این کارگاه با مباحثِ معرفی قطعات لپ تاپ، تعویض هارد، رم، کیبورد، موس و درایو نوری، عیب یابی و تعویض نمایشگر، بررسی و تشخیص مشکلات لپ تاپ، تعمیر مدار تغذیه/سوکت شارژ، شارژ IC، تعویض قطعات بدنه مانند قاب و لولا، تعمیر I/O، تعمیر و عیب یابی و برطرف کردن مشکلات صوتی لپ تاپ آشنا می ­شوند.

 

پیوستها

تاریخ انتشار: سه شنبه 23 بهمن 1397