برگزاری دوره آموزشی تعمیر منابع تغذيه سوئيچينگ (مقدماتي) به صورت الکترونیکی
دوره آموزشی تعمیر منابع تغذيه سوئيچينگ (مقدماتي) با هدف ارتقای سطح دانایی، توانایی (مهارت)، نگرش فراگیران و حرکت به سوی بهبود و تعالی فردی، شغلی و سازمانی، ویژه مهندسان فنی و کاردانان انتقال و انتشار شاغل در مراکز آبادان، خراسان رضوی، خراسان شمالی، سمنان، فارس و کرمانشاه، از تاریخ 6/2 تا 99/8/11 به مدت 38 ساعت به صورت الکترونیکی (همزمان) با تدریس آقای مسعود علیخانی در حال برگزاری است.

    تعداد بسیار زیادی از تجهیزات پیشرفته و گران­قیمت از جمله سوئیچ­ ها و روترهای شبکه، سرورهای گران­قیمت، فرستنده ­ها و گیرنده ­های مدرن، تجهیزات مخابراتی و مایکروویو، مانیتورها و پاورکامپیوترها و ..... در سازمان وجود دارند که همگی دارای منبع تغذیه سوئیچینگ هستند. از طرف دیگر به دلیل حساسیت و پیچیدگی زیاد این دستگاه­ها و منابع و همچنین نبود دانش کافی در این زمینه، سالانه هزینه ­های سنگینی برای نگهداری و تعمیرات بر سازمان تحمیل می­شود. به همین منظور برگزاری این کارگاه آموزشی ضرورت پیدا می کند.

     فراگیران در این کارگاه آموزشی با مباحثِ مروری بر منابع تغذیه، رگولاتورهای خطی و پارامترهای آن، مدارات محافظ، تنظیم کننده­ های سری، تنظیم کننده­های موازی، محدودیت فنی در خازن صافی،  ESRوDCR، بلوک دیاگرام منابع تغذیه سوئیچینگ، بلوک­ های حفاظتی و جانبی، یک سوسازها در منابع تغذیه سوئیچینگ، جریان ­های یورشی و شیوه­ های مقابله با آنها، انواع منابع تغذیه سوئیچینگ، مسائل جانبی درگیر در منابع تغذیه سوئیچینگ، نقشه­خوانی و بررسی مزایا، معایب و کاربرد منابع تغذیه سوئیچینگ آشنا می­شوند.

تاریخ انتشار: شنبه 15 شهریور 1399