برگزاری کارگاه آموزشی انتخاب و پیاده سازی سیستم ­های هوش تجاری(BI) مقدماتی در معاونت توسعه و فناوری رسانه
کارگاه آموزشی انتخاب و پیاده سازی سیستم های هوش تجاری(BI) مقدماتی با هدف کسب مهارت در کاربرد نرم افزارPOWER BI ویژه عناوین شغلی کارشناس سیستم، مهندس نرم­افزار و مهندس فناوری اطلاعات از تاریخ 4/19 تا 98/5/23 به مدت 24 ساعت با حضور مدرس کارگاه آقای آرمان فلاح در معاونت توسعه و فناوری رسانه در حال برگزاری است.

      سیستم اطلاعات و برنامه ریزی در هر سازمانی بایستی همواره پویا بوده و قابلیت تصمیم ‌گیری مبتنی بر اولویت‌های سازمانی و تحلیل شرایط موجود را داشته باشد. به عنوان یک اصل، تصمیم‌ گیری صحیح نیازمند اطلاعات شفاف، جامع، دقیق و به ‌روز است. وظیفه‌ اصلی کارشناسان در اطلاعات و برنامه ریزی فراهم نمودن سناریوهای تصمیم‌ گیری برای مدیران است تا در محیطی شفاف  انتخاب خود را براساس اولویت‌های موجود انجام دهند. امروزه این وظیفه با بهره ‌گیری از سیستم‌های هوش تجاری قابل ارائه است. بنابراین کارشناسان با کسب مهارت در زمینه کاربرد نرم افزارهای مربوط به هوش تجاری از قبیل نرم افزار POWER BI می توانند گزارش های کارآمد در سریع ترین زمان ممکن را تهیه نموده و شرایط تصمیم گیری سریع و مطمئن را برای مدیران مهیا سازند. در صورت کسب نکردن مهارت در زمینه استفاده از نرم افزار POWER BI گزارش های کارآمدی برای مدیران تهیه نشده و علاوه بر زمان بر شدن تصمیم گیری ها، مدیران در تصمیم گیری ها با مشکل مواجه شده و تصمیمات اشتباه بر اساس اطلاعات و گزارش های نادرست اتخاذ می شود.

     فراگیران در این کارگاه آموزشی با مباحثِ معرفی سرویس POWER BI، استخراج داده ها از منابع اطلاعاتی مختلف SQL SERVER, TEXT, EXCEL, WEB, FOLDER، پالایش، پاکسازی و ترکیب داده ها در ////////////////////POWER QUERY، فرمول نویسی و مدل سازی در POWER BI، معرفی DAX و انواع محاسبات مقادیر تجمیعی (در هفته، ماه، فصل، سال) در POWER BI، توابع تجمیعی، شمارش مقادیر منطقی و رشته ای، توابع جدولی در DAX، فیلتر کردن جداول، توابع هوشمند زمانی، مصورسازی اطلاعات با استفاده از انواع نمودارها و به اشتراك گذاری داشبوردها به صورت تحت وب آشنا می ­شوند.

 

پیوستها

تاریخ انتشار: چهارشنبه 19 تیر 1398