امضای تفاهم نامه همکاری مشترک آموزشی بین «اداره کل آموزش صداوسیما با مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران»
به منظور ایجاد همفکری، هم­ افزایی و همکاری­های آموزشی در حوزه آموزش­ های سازمانی و با هدف گسترش همکاری‌های علمی، آموزشی، پژوهشی و تبادل تجارب و اطلاعات و همچنین بهره‌مندی از توانمندی‌های تخصصی و امکانات طرفین در حوزه آموزش، تفاهم ­نامه همکاری مشترک بین اداره کل آموزش سازمان با مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران امضا و تبادل شد.

این تفاهم ­نامه که در تاریخ 26 اسفند ماه 1399 با حضور رئیس مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران و مدیر ارتباطات آموزشی و کارشناسان دو سازمان تبادل شد سه ساله است.

از جمله محورهای موضوعی این تفاهم­ نامه استفاده از ظرفیت­ های دانشی و مهارتی موجود، تعامل، توسعه و بهره­­­ مندی از ظرفیت ­های آموزشی، پژوهشی‌، انتشاراتی طرفین در زمینة دوره­ های آموزشی مشترک (حضوری، غیرحضوری، الکترونیکی، موبایلی و مجازی)، طراحی محتوای آموزشی، تبادل مدرسان دوره­ های تخصصی، بهره ­گیری از منابع تخصصی آموزشی، تجارب و دانش موجود در حوزة آموزش و بهسازی منابع انسانی و... است.

همکاران محترم می توانند با مراجعه به تقویم آموزشی این سازمان ها به نشانی  http://www.irtci.com  ضمن مطالعه و با درنظرگرفتن عناوین شغلی، شناسنامه آموزشی و نبودن این دوره در تقویم آموزشی سازمان، دوره انتخابی خود را به مدیران و رابطان آموزشی معاونت‌ها در تهران و مراکز استان­ها اعلام کنند. مدیران آموزشی نیز ضمن بررسی و تایید دوره، مراتب را به اداره آموزش اعلام نموده و زمینه حضور و بهره ­برداری همکاران را فراهم آورند. به همکاران گواهینامه ­های معتبر آموزشی توسط مراکز یاد شده اعطا خواهد شد.

همکاران محترم می­توانند برای آگاهی بیشتر به سایت اداره کل آموزش مراجعه کنند و یا با شماره 7113 مدیریت ارتباطات آموزشی تماس بگیرند.

 یادآور می­شود که مرکز مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران، به عنوان مرکز آموزش نمونه در سطح ملی و استانی دارای استانداردهای و گواهینامه های بین المللی، از سال 1365 با مشارکت بیش ا ز200 واحد صنفی و 218 نفر از اساتید و بیش از 900 نفر نیروی انسانی یکی بزرگترین مراکز آموزش کشوری است. این مرکز خدمات با ارزشی را در حوزه ­های مختلف به ویژه فنی، در قالب 2400 دوره و کارگاه، تدوین محتوا و منابع آموزشی، برگزاری تک پودمان ها و دوره­ های کوتاه مدت و بلندمدت تخصصی- کاربردی و دوره ­های تحصیلات تکمیلی انجام داده است.

از دیگر فعالیت ­های این سازمان تعریف و اجرای مطالعات آموزشی مورد نیاز کارفرمایان، نیازسنجی آموزشی، طراحی و اجرای آزمون ­های مختلف شغلی و مهارتی در محل کارفرما یا در نقاط مختلف در داخل و خارج از کشور ویا به صورت نیمه حضوری یا غیرحضوری (مجازی) و... است. این سازمان دارای مجوزها، تأییدیه ­های اجرای دوره­ های آموزش عالی آزاد از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان امور اداری و استخدامی کشور، سازمان ملی استاندارد ایران، سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، اداره کل تشکیلات و آموزش شهرداری تهران با رتبه الف و... است.

 

پیوستها

تاریخ انتشار: چهارشنبه 27 اسفند 1399