برگزاری دوره آموزشی کارایی انرژی در تاسیسات حرارتی به صورت الکترونیکی
دوره آموزشی کارایی انرژی در تاسیسات حرارتی با هدف کسب دانش و مهارت در اندازه گیری و محاسبات کارایی انرژی در تجهیزات مختلف حرارتی در ساختمان­ ها، ویژه مهندسان تاسیسات شاغل در معاونت توسعه و فناوری رسانه، از تاریخ 4/24 تا 99/5/19 به مدت 24 ساعت به صورت الکترونیکی (همزمان) با تدریس آقای نوید باقری در حال برگزاری است.

    بهبود و بهینه سازی مصرف انرژی از اهداف اساسی مدیریت انرژی در سازمان صدا و سیما برای کاهش هزینه‏ ها و افزایش عمر دستگاه ها و تاسیسات حرارتی شامل بویلرها، کوره ها، فن، توربین ها و مبدل های حرارتی است. مصرف بالای انرژی در تجهیزات و دستگاه های مذکور آسیب های زیادی به این تجهیزات وارد کرده و بالا رفتن هزینه های سازمانی را در نگهداری تجهیزات حرارتی و همچنین هزینه‏ های انرژی در پی داشته است. نبود دانش کافی در زمینه مصرف بهینه انرژی در تاسیسات حرارتی آسیب های بیشتری را برای تجهیزات و هزینه های بالاتری را برای سازمان در بر دارد. کسب دانش و مهارت در خصوص راه های جلوگیری از مصرف بی رویه انرژی و بهبود مصرف انرژی در تجهیزات حرارتی، شرکت کنندگان را در خصوص درک و تحلیل فرآیند اندازه گیری و محاسبات کارایی انرژی در تجهیزات مختلف و در نهایت تدوین طرح های مدیریت انرژی توانمند می نماید. این امر مصرف بهینه انرژی، کاهش استهلاک تجهیزات و در نهایت کاهش هزینه های سازمانی را در پی خواهد داشت.

     فراگیران در این دوره آموزشی با مباحثی مانند: مبحث 19 مقررات ملی ساختمان، استانداردهایISO5000X در رابطه با انرژی، سوخت و احتراق، دیگ های بخار، هواسازها، برج های خنک کن، تولید همزمان برق و حرارت(CHP)، بازیافت گرمای تلف شده، چیلر و تجهیزات اندازه گیری آشنا می ­شوند.

پیوستها

تاریخ انتشار: چهارشنبه 1 مرداد 1399