برگزاری کارگاه آموزشی موبایل ژورنالیست در مرکز ایلام
از آنجایی که جهان وب با سرعت چشم‌گیری در حال تغییر است و تأثیرگذاری رسانه‌های نوین بر جامعه با استفاده از برنامه‌های کاربردی متفاوت، روز به روز در حال گسترش است و رسانه ملی وظیفه هدایت افکارعمومی و بهینه‌سازی در تسریع انتقال خبر را بر عهده دارد؛ لذا اداره کل آموزش سازمان با هدف توانمندسازی و تسلط خبرنگاران در استفاده چندوجهی از تلفن همراه به منظور بالا بردن فرآیند و سرعت دریافت تولید و انتقال خبر، کارگاه آموزشی موبایل ژورنالیست رادر تاریخ 99/10/18 برگزارکرد.

 این کارگاه آموزشی با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برای خبرنگاران  توسط مدرس کارگاه آقای شهرام فرهادی، به صورت خاص در مرکز ایلام و به مدت 8 ساعت برگزار شد.

   فراگیران پس از پایان کارگاه آموزشی بایستی بتوانند موضوعات و سوژه هایی که تلفن همراه ظرفیت پرداختن به آنها را دارد مشخص کنند، سبک های مختلف خبرنگاری موبایلی را توضیح دهند، اصول و قواعد خبرنگاری موبایلی فردی و جمعی را تشریح کنند، مدل های خبرنگاری موبایلی را در محیط های عادی و غیر عادی به کار گیرند، فرم‌بندیها و قاب‌های خبرنگاری موبایلی را برای دو محیط واقعی و مجازی تفکیک کنند، نرم افزارهای خبرنگاری موبایلی (ویرایش فیلم، ارسال فیلم، تغییر حجم فیلم و ... ) را به درستی به کار گیرند و ساختار گزارش در موبایل ژورنالیزم را تجزیه و تحلیل کنند.

 

پیوستها

تاریخ انتشار: جمعه 19 دی 1399