برگزاری دوره آموزشی«کنترل پروژه»
دوره آموزشی کنترل پروژه با هدف توانمندسازی فراگیران در به کارگیری مفاهیم و ابزارهای کنترل پروژه در انجام یک پروژه طراحی شده است و از تاریخ 98/05/5 تا 98/07/12 به مدت 20 ساعت به صورت مجازی در مراکز استان‌ها در حال برگزاری می­ باشد.

در این دوره آموزشی تعداد 84 نفر از مهندسین فنی، سخت افزار و شبکه، کامپیوتر، نرم افزار، تاسیسات و ساختمان شرکت نموده و محتوای آموزشی آن توسط خانم‌ها مریم رضاپور نیاری، عطیه سادات ایروانیان و آقای مصطفي درجزي دولق تدریس می‌شود.

منابع مالی، تجهیزات و منابع انسانی مهم‌ترین سرمایه‌های سازمان هستند که مدیریت صحیح و کارآمد آن‌ها می‌تواند به بهره‌وری هر چه بیشتر سازمان کمک کرده و دستیابی به اهداف کلان را که همان جلب رضایت مخاطبان است فراهم آورد. معاونت توسعه و فنآوری هم به طور مستقیم از طریق انتقال فناوری و بسترسازی آن در داخل کشور و هم به طور غیرمستقیم از طریق فراهم نمودن تجهیزات و سامانه‌های تولید و پخش محتوا در سایر معاونت‌ها، در تأمین این هدف کلان موثر است. بخش عمده‌ای از بودجه‌ این معاونت صرف اجرای پروژه‌های توسعه‌ای و جایگزینی فناوری‌ها و زیرساخت فنی می‌گردد. با نتایج حاصل از تحلیل وضع موجود توسط تحلیل‌گران سیستمی، مدیریت صحیح این حجم از پروژه‌ها نیازمند آگاهی نسبت به  مفاهیم مدیریت پروژه است. دانش مدیریت پروژه، مجموعه اصول و استانداردهایی است که به سازمان‌ها کمک می‌نماید تا پروژه‌های خود را به نحو صحیح آغاز، برنامه ریزی، اجرا، کنترل و اختتام نمایند و در نهایت خروجی مورد هدف از پروژه را به دست آورند. ضرورت برگزاری این دوره افزایش دانش فراگیران نسبت به مفاهیم مدیریت پروژه و به کارگیری آن در مجموعه پروژه‌های جاری سازمان است.

 فراگیران در این دوره آموزشی با مباحثی نظیر: مقدمه‌ای بر مدیریت پروژه، انواع چرخه عمر، روش‌شناسی و استانداردهای مدیریت پروژه، فرآیندهای آغازین، گروه فرآیندهای اجرایی، تهیه برنامه‌ مدیریت پروژه، تعریف فعالیت‌ها، روش‌های تخمین مدت‌ زمان فعالیت‌ها، مدیریت هزینه، سایر موارد برنامه‌ریزی، برنامه‌ریزی مدیریت کیفیت و برنامه‌ریزی مدیریت ریسک آشنا می­ شوند.

پیوستها

تاریخ انتشار: یکشنبه 13 مرداد 1398