برگزاری کارگاه آموزشی نگهداری و بهره ­برداری از مرکز تلفن آلکاتل در مرکز بوشهر
کارگاه آموزشی نگهداری و بهره ­برداری از مرکز تلفن آلکاتل با هدف توانمندسازی فراگیران در بهره ­برداری و تنظیمات سیستم مرکز تلفن آلکاتل، ویژه عناوین شغلی مهندس فنی و کمک مهندس و تکنسین فرستنده از تاریخ 12 تا 97/12/16 به مدت 36 ساعت با حضور مدرس کارگاه آقای وحید بابایی در مرکز بوشهر در حال برگزاری است.

     سازمان صدا و سیما برای کاهش هزینه­ های تلفنی و مباحث امنیتی به جای استفاده از بستر مخابرات، از بستر اختصاصی STM1 استفاده می نماید. مرکز تلفن آلکاتل، یکی از این سرورهای تلفنی اختصاصی می باشد که زیر بار قرار گرفته است. اما در حال حاضر کارشناسان شاغل در مراکز تلفن ارتباطات زمینی مهارت و توانمندی کافی در زمینه نگهداری و بهره‏ برداری از این مرکز تلفن را ندارند. لازم است با گذراندن کارگاه آموزشی، نحوه نگهداری از مرکز تلفن آلکاتل را فراگیرند تا بتوانند در این راستا خدمات موثرتری (مانند خطوط جدید VOIP ، عیب یابی خطوط تلفنی، ارائه فیچرها و امکانات مختلف به مشترک مورد نظر و نیز برقراری ارتباط با مراکز تلفنی دیگر و ...) به همکاران خود، ارائه دهند.

     فراگیران در این کارگاه آموزشی با مباحثِ مبانی شبکهNETWORK+ ، ساختار کلی مرکز تلفن، اجزاء، شلف ها و بردهای مختلف سیستم، بررسی بخش های مختلف سیستم در محیط MGR، مجموعه دستورات نگهداری سیستم در محیط VT320، بررسی ساختار شبکه ای مرکز تلفن، برقراری ارتباط با مخابرات و مراکز تلفنی دیگر، راه اندازی و SET UP یک لینک E1 وCO TRUNK، انواع خطوط آنالوگ، دیجیتال،IP  و فیچرهای آنها، کنترل و مانیتورینگ سیستم مرکز تلفن از طریق وب، انواع گروپ ها CALL PICKUP, HUNT GROUP  و COS ها، ایجاد محدودیت تماس خروجی و نوشتن ROUT برای تماس های ورودی و خروجی، آشنا می ­شوند.

پیوستها

تاریخ انتشار: دوشنبه 13 اسفند 1397