برگزاری کارگاه آموزشی هوش مصنوعي و برنامه نويسي پايتون در مرکز آموزشی امام رضا (ع)
کارگاه آموزشی هوش مصنوعي و برنامه نويسي پايتون با هدف کسب مهارت در پردازش محتوای رسانه ای با هوش مصنوعی ویژه مهندسان فنی با حضور مدرس کارگاه آقای امیر لکی­زاده در مرکز آموزشی امام رضا (ع) از تاریخ 9 تا 99/12/23 به مدت 12 ساعت درحال برگزاری است.

    در سازمان صدا و سیما حجم زیادی از داده ها در قالب چندرسانه ‌ای (صوت، عکس و ویدئو) تولید و ذخیره می ‌شود که برای پردازش خودکار و هوشمند این داده ها بایستی از مدل‌های هوشمند در بستر نرم افزارهای هوش مصنوعی استفاده شود. آموزش Deep learning (یادگیری عمیق) و هوش مصنوعی به کارشناسان کمک  می کند تا بتوانند مفاهیم انتزاعی را در سطوح جزئی تری پردازش و عینی و کاربردی کنند. این فناوری دقت بالا در نتایج پردازش اطلاعات، قدرت تعمیم بالا و شناسایی داده های جدید، پشتیبانی گسترده سخت افزاری و نرم افزاری و ظرفیت ایجاد قابلیت ‌ها و کاربردهای بیشتر در آینده را ایجاد می کند. کارشناسان با کسب مهارت در هوش مصنوعی و یادگیری ماشین و استفاده از پلتفرم های پایتون در این حوزه می توانند پردازش محتوای رسانه ای را هر چه مطلوب تر و کارآمدتر انجام دهند.

     فراگیران در این کارگاه آموزشی با مباحثِ هوش مصنوعی و یادگیری عمیق در پردازش محتوای چندرسانه ای، برنامه نویسی به زبان پایتون، تشخیص اشیاء به صورت بلادرنگ، تشخیص خواب آلودگی، تشخیص چهره با ماسک، تشخیص زنده بودن فیلم، تشخیص فاصله اجتماعی در فیلم، علامت گذاری تصاویر، ترمیم و تغییر تصاویر و رهگیری مسیر حرکت یک توپ در تصویر آشنا می ­شوند.

 

پیوستها

تاریخ انتشار: شنبه 23 اسفند 1399