دوره آموزشی فنون خلاقیت در اجرا درمرکزفارس
دوره آموزشی «فنون خلاقیت در اجرا» با هدف توانمندسازی فراگیران در استفاده از فنون خلاقانه به منظور اجرای متفاوت و تاثیرگذار بر مخاطب در صداوسیمای مرکز فارس از 7دی تا9 دی 1398 به مدت 24 ساعت، به صورت منطقه ای و توسط مدرس دوره آقای محسن رسولی و سرکارخانم مهناز جلالیان (کارشناس اجرا) در حال برگزاری است.

 نتایج حاصل از ارزیابی برنامه های رادیویی مراکز نشان می دهد، بسیاری از مجریان در برنامه های مختلف، اجراهایی شبیه به هم و کلیشه ای دارند. برای برطرف نمودن این مشکل و به منظور جذب مخاطب ضروری است مجریان مهارت استفاده از تکنیک های خلاقیت و بداهه پردازی را کسب نموده و با اجرای متفاوت و خلاقانه بتوانند پیام برنامه را به شیوه ای تاثیرگذار به مخاطب منتقل نمایند. از این رو  گذراندن دوره آموزشی خلاقیت در اجرای برنامه های رادیویی  برای مجریان ضرورت می یابد.

سرفصل های این دوره آموزشی شامل این موارد است:

1) آشنایی با اصول بداهه پردازی در راستای هدف برنامه واهمیت مطالعه و پژوهش در خلاقیت 

2) شناخت مرز رسانه ای خلاقیت و لمپنیسم

3) حفظ شخصیت رسانه ای

4) نقش فن بیان درخلاقیت مجری

5) نقش فضای مجازی در خلاقیت مجری

6) اصول مصاحبه با مهمان برنامه

7) نمونه هایی از اجراهای موفق داخلی و خارجی 

  از فراگیران انتظار می رود پس از پایان دوره آموزشی، بتوانند ضمن شناخت انواع بداهه پردازی و تسلط برتفاوت­های گوینده، گزارشگر، مجری، مجری کارشناسی و... ، به طور عملی یک برنامه رادیویی را با رعایت اصول خلاقیت و بداهه پردازی در راستای اهداف برنامه اجرا نمایند.

پیوستها

تاریخ انتشار: دوشنبه 9 دی 1398