برگزاری کارگاه آموزشی شبکه تلفنیVOIP در مرکز خراسان جنوبی
کارگاه آموزشی شبکه تلفنیVOIP با هدف شناخت ساختار شبکه تلفنی مراکز و توانمندسازی فراگیران در بهره برداري از تكنولوژيVOIP ویژه عنوان شغلی مهندس فنی از تاریخ 17 تا 98/9/21 به مدت 38 ساعت با حضور مدرس کارگاه آقای وحید بابایی در مرکز خراسان جنوبی در حال برگزاری است.

    با توجه به خرید تجهیزات و تصمیم گیری برای رفع مشکلات فعلی به زودی تمامی سیستم های تلفنی سانترال در تهران و مراکز استان ها به شبکه تلفنی ویپ متصل می شوند. به همین منظور می بایست همکاران حوزه ارتباطات زمینی در مراکز برای راه اندازی و تنظیم این تجهیزات برای اتصال به شبکه، مهارت های لازم را فراگیرند تا سازمان با استفاده صحیح از این شبکه از مزایا و امکانات آن از جمله: کاهش چشمگیر هزینه، سهل الوصول بودن آن روی شبکه اینترانت بهره ببرد. و مهم تر آنکه این نرم افزار تلفني نقش به سزايی در مديريت و صرفه جويي در هزينه هاي منابع انساني و بهينه سازي پاسخگويي به مخاطبین ايفا مي نمايد.

     فراگیران در این کارگاه آموزشی با مباحثِ شبکه تلفنی PSTN، تبدیل صدای آنالوگ به دیجیتال و انواع کدینگ فشرده سازی صدا، ساختار شبکهIP و مبانی امنیت شبکه، انواع پروتکل های انتقال صدا بر بستر شبکه و سیگنالینگ ویپ SIP، مرکز تماس ویپ، گیت وی ها، راهکارهای امنیت ویپ،VOICE VLAN، فایروال،SBS، پیاده سازی ساختار یک تلفن ویپ در شبکه و راه اندازی آن،نحوهSETUPو راه اندازی یک تلفن نرم افزاری،نحوه پیکربندی تلفن سخت افزاری آلکاتل،YEALINK, CYTCO GRANDSTREAMبه صورت دستی، راه اندازی یک TFTP SERVERوDHCP SERVERبرای تلفن ویپ و استفاده از آپشن 43 و 66، پیاده سازی سرویس تلفنی در PACKET TRACER و گیت وی های سیسکو، آوا و تنظیمات، نحوه پیکربندیCISCO  ، نحوه پیکربندیPGW2000 و نحوه پیکربندیPGW800آشنا می­شوند.

 

پیوستها

تاریخ انتشار: سه شنبه 19 آذر 1398