برگزاری کارگاه آموزشی موبایل ژورنالیست در مرکز قزوین
از آنجایی که جهان وب با سرعت چشم‌گیری در حال تغییر است و تأثیرگذاری رسانه‌های نوین بر جامعه با استفاده از برنامه‌های کاربردی متفاوت، روز به روز در حال گسترش است و رسانه ملی نیز وظیفه هدایت افکارعمومی و بهینه‌سازی در تسریع انتقال خبر را بر عهده دارد، لذا اداره کل آموزش سازمان با هدف توانمندسازی و تسلط خبرنگاران در استفاده چندوجهی از تلفن همراه به منظور بالا بردن فرآیند و سرعت دریافت تولید و انتقال خبر ، کارگاه آموزشی موبایل ژورنالیست (موجو) را در تاریخ 99/10/11 برگزار کرد.

 

 این کارگاه آموزشی با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برای خبرنگاران توسط مدرس کارگاه آقای شهرام فرهادی، به صورت خاص در مرکز قزوین و به مدت 8 ساعت برگزار شد.

   فراگیران پس از پایان کارگاه آموزشی بایستی بتوانند موضوعات و سوژه هایی که تلفن همراه ظرفیت پرداختن به آنها را دارد مشخص کنند، سبک های مختلف خبرنگاری موبایلی را توضیح دهند، اصول و قواعد خبرنگاری موبایلی فردی و جمعی را تشریح کنند، مدل های خبرنگاری موبایلی را در محیط های عادی و غیر عادی به کار گیرند، فرم‌بندی ها و قاب‌های خبرنگاری موبایلی را برای دو محیط واقعی و مجازی تفکیک کنند، نرم افزارهای خبرنگاری موبایلی (ویرایش فیلم، ارسال فیلم، تغییر حجم فیلم و ... ) را به درستی به کار گیرند و ساختار گزارش در موبایل ژورنالیزم را تجزیه و تحلیل کنند.

پیوستها

تاریخ انتشار: یکشنبه 14 دی 1399